nyjono

Máte ve svém okolí někoho, kdo čelí exekuci?

Připadá mi, že jsou často zbytečné a často také pouze teoreticky, papírově.
Z mně blízkého zdroje vím, že i když dlužník splácí svůj dluh dlouhodobě pravidelně v desítkách tis. měsíčně, stejně je obeslán exekucí. I když se obdrží obsílka, která se, předpokládám, posílá bežně ve stejném znění a jen se změní jednací číslo, jméno, bydliště a další údaje, zvedá se dlužná částka o několik tisíc.
FÚ počítá úroky 14%.

Vytváří se tak dlužníci a prodlužuje doba splácení záměrně?

A jak je to spravedlivé pro OSVČ, kteří makají jak šouby bez dovolené a splácí vše, když se někdo bez rozmyslu zadluží, rozhodne se o osobním bankrotu, něco zaplatí a je v pohodě. Vím, že se píše o drsných podmínkách, ale, jak se píše v článku, … „Splátky pak v tomto režimu ani nebolely.

https://www.no­vinky.cz/clanek/ces­ta-z-dluhove-pasti-byva-trnita-a-muze-byt-uspesna-40247973

Nejlepší odpověď
Drap

Znám podobný příklad z okolí. Překvapuje mne, jak lze exekuci soustavně natahovat a prodlužovat. Podle mne by mu měl být obstaven veškerý majetek už před léty. Osobně bych konkrétně tento případ nechal zaplatit všechno.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a ne jeden, a ve všech (asi snad jen na jednu výjimku) případech došlo k natahování ze strany dlužníka, a nejen k natahování …

… mimochodem, ten článek je jak červená knihovna: „Domluvil se se zaměstnavatelem, ten mu ještě o něco zvýšil plat“ … to naopak dlužníkům potvrzuje, že je dobrý dělat dluhy, dyť přeci nemusim zaplatit všechno, a když budu splácet exekuci, tak mi ještě přidaj na vejplatě, abych nebyl nějak škodnej …

nyjono

Mc Merkurion, ale jak píšu, netýká se to všech. Někdo musí zaplatit všechno, včetně těch vysokých úroků, penálů a vysokých poplatků + daně, aby ti někteří mohli mít oddlužení.