novkladislav

Máte v úmyslu se podívat na nový ruský film „Svidetel“ (Svědek) a ochutnat zakázané ovoce?

Prý to je filmařské překvapení roku, které je ještě o level lepší než oscarový Pianista. Nevím, zatím jsem to neviděl, takže nemůžu hodnotit, ale jen se sám sebe ptám proč by nám „mainstream“ psal o nějakém mizerném ruském filmu kdyby byl ten film skutečně mizerný? 😉

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/rusko-svedek-film-propaganda.A230818_131­620_zahranicni_a­ha?zdroj=top

Děj filmu podle imdb.com
Daniel Cohen, virtuózní houslista z Belgie, se považuje za světoobčana, věří v dobro a spravedlnost. Na konci února 2022 přijíždí na turné do Kyjeva a tato cesta navždy změní jeho život. Události speciální vojenské operace zavedou hudebníka do ukrajinské vesnice Semidveri, kde je svědkem nelidských zločinů a krvavých provokací. Nyní je jeho hlavním cílem nejen přežít, ale předat pravdu celému světu. Pravda je silnější než strach.

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je ale překvapení, odkdy je nám nabízeno ruské umění, když zde nesmí ani vystoupit světoznámá ruská operní pěvkyně, žijící v Rakousku. Dvojí metr a vstřícná připodělanost vítězí.

Další odpovědi
tlustejkarel

Mistrovské dílo. Pro mě jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem zatím viděl.

https://www.a­fisha.ru/movi­e/svidetel-294663/

Drap

V dohledné době o tom neuvažuji.

Rokio

Ne, tento žánr mě nezajímá.

zjentek

Nebudu koukat, ale… Docela jsem fascinován skutečností, jak spravedlivě se na světě od nepaměti obracejí misky vah, přičemž nyní „západ zapadá a východ vychází“. Už bylo na čase, i chudí a upřímní nám mají co říci a vždy je potřeba podat pomocnou ruku slabšímu a kolonizovat. Děkuju.

Pepa25

Nějak se vám to kopírování z imdb.com rozbilo: já tam vidím hodnocení 1,4 z 10, tak to určitě není „filmařské překvapení roku, které je ještě o level lepší než oscarový Pianista“. Takže DOST TRAPNÝ pokus o proruskou agitaci …

Pepa25

Ametyst: v Rusku jsou lidé za názory zavíráni, tady si může kdokoliv anonymně šířit ruskou propagandu. Podle vás je ale problém u nás, ne v Rusku! Kdyby hloupost nadnášela …