hapiky

Máte také pocit, když váš známý, s kterým jste se kdysi dobře bavili, zbohatne, není už to ten dobrý parťák na pokec?

Také máte to zdání, že si s prostým člověkem můžete lépe či srdečněji popovídat než z boháčem?

Původnío dotaz
Máte také pocit když váš známý s kterým jste se kdysi dobře bavil zbohatne, není už to ten dobrý parťák na pokec?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Nemusí to tak být vždy. „Výjimky potvrzují pravidlo“. Vždy záleží na inteligenci jedince. Ale určitě dochází, v tomto případě, ke změně a poměrně rozdílným názorům na mnoho věcí.
Je to dáno přesunem do jiné „společenské kategorie“.
Jsi-li „prostý“ člověk, pobavíš se lépe s „prostým“ člověkem. Jsi-li „bohatý“, pak s „bohatým“.
A rovněž jde rozdíl o jaké jde téma. Pokud se budete bavit o „ženských“, problém být nemusí, pokud třeba o politice, shodnete se těžko.

Další odpovědi
Kepler

Není to jen pocit, je to fakt. Zbohatlík se baví už jen se sobě rovnými.

ivzez

Ne, nemám.

Přátelství, kamarádství ani schopnost se pobavit nezávisí na penězích či
bohatství. I s lidmi, s kterými se neshodnu v názorech na některé věci se
dá dobře pobavit. (minimálně si navzájem nabídneme různé úhly pohledu.

Dobrý parťák dobrým parťákem zůstává. Pokud se někdo nechá
změnit nebo ovlivnit bohatstvím, nebyl to dobrý parťák ani dříve.

anonym

ono „bohatnutí“ není často zadarmo, je možné že prostě na pokec už nemá tolik času a věnuje ho více práci, pokud už se mu nějaká chvíle volna naskytne věnuje ji raději rodině než starým přátelům. To je celkem běžné.

Další důvod může být skrytý už ve vašem zakořeněném stanovisku k „boháčům“, v podstatě jste mu mohl několikrát naznačit že je opovrhovaný zbohatlík a on se logicky raději stáhnul než aby se musel před čistou závistí nějak obhajovat.

Mohlo to probíhat nějak takto ? „No jasně ty zbohatlická svině“ … „co si to řekl ?“ … „jseš zbohatlická svině !!“ … „tohle přeháníš, sbohem“ … „Jezis to je citlivka zbohatlicka, uz pred nim ani nemuzu otevrene rict, co si o nem myslim“ 😁 … samozrejme toto je zamerne prehnane.

anonym

Svou odpovědí jsem chtěl především zdůraznit, že ačkoliv to automaticky kde kdo předpokládá, tak nemusí být viník automaticky ten „opovrženíhodný zbohatlík“, často může být vina rozpadlého přátelství právě v té závisti která se projeví negativně spíš z druhé strany. Možné je obojí, rozhodně bych automaticky nepřikládal vinu „zbohatlíkovi zkaženému penězi“ protože často už jen tento nový pohled z druhé strany vyvolaný čistou závistí může být tou pravou příčinou… jen tak k zamyšlení.