axaxax

Máte strach ze zvýšené radioaktivity?

Zajímalo by mě, jestli máte obavu z toho, že dostanete vyšší davku radioaktivity (např. letíte letadlem, jdete na rentgen, máte doma ve sbírce nějaké radioaktivní minerály, nebo máte třeba nádobí z uranového skla)…

Nejlepší odpověď
Kepler

Strach nemám. Daleko větší prdy dostáváme z neodfiltrovaného kosmického a slunečního záření. Strach bych měl, kdybych byl třeba jen pár měsíců na oběžné dráze, nebo při cestě na Mars a pobytu na něm. Ta blbá planeta nemá ani elmg. pole, které by to škodlivé sluneční záření odklonila. Leda tak zavrtat se pod povrch.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Se nebojím a navíc krom uvedeného mám ještě doma požární hlásiče, které obsahují radioaktivní prvek Americium.

Edison

Větší riziko hrozí z vyděšení. Když se podívám na rozdíly přirozeného radioaktivního pozadí na různých místech Země si fak starosti nedělám. I můj prastrýc, který dělal celý život na uranu v česku se dožil požehnaného věku 90 let bez zásadních potíží. Nakonec… i slabé dávky radioaktivity způsobují sice nepatrné mutace v buňěčných systémech, nejaou ale fatálně zádsadní, spíše v důsledku přispívají k rozmanitosti a tím ke schopnostki celkového organismu k přežití i za zhoršených podmínek.

Kelt

Dělal jsem chvíli v ÚJV v Řeži a byl jsem na měření. Strach nemám. Když někde bouchne jaderná elektrárna, tak nás to zasáhne všechny a bude to poznat na měření.

dubraro

Nemám. Můj život ani zaměstnání mne nevystavuje nebezpečí ozáření. Jisté míře radioaktivity jsme vystaveni trvale.

Kepler

Rajbek: ještě že tak, co kdybys tam měl mendělevium nebo kučtatovium…?