Avatar uživatele
anonym

Máte rádi dotazy, ve kterých je malý dovětek : rychle, spěchá, nutné atd . ?!

Doplňuji:
Nechápu, co je na (?!) špatného, když tyto znaménka nejsou v rozporu z češtinou?!

Zdroj : http://www.li­teera.cz/slov­nik/otaznik-a-vykricnik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 3754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne.
Také nemám ráda dotazy psané velkými písmeny. Nespatřuji v tom naléhavost, ale hulvátství. Kdo píše otázku na poradnu, tak nikdy nemůže tušit, kdo mu kdy odpoví správně, takže „honit“ odpovídající je neslušné a pro tazatele nesmyslné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ne. A taky nemám rád dotazy, které končí otazníkem a vykřičníkem zároveň.
Doplňuji:
ve tvém odkazu není o jejich funkci zhola nic, jen o způsobu psaní (mimo jiné se v něm píše, že se před nimi nedělá mezera). Dává se jimi najevo především emotivní rozrušení. Chce to víc číst literaturu, zejména beletrii.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sarrow

To záleží na samotném dotazu.

Pokud by se ukázalo, že tazatel to myslí dobře, skutečně na něj tlačí čas a je v jeho případě rozhodující, tak budu rád když mu na takový dotaz pomohu najít odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Vcelku je mi takový dovětek putna. Buď mám k dotazu co říct nebo nemám. Navíc je nadbytečný. Autor dotazu tím nepřiměje někoho, kdo by mu dokázal odpovědět na úrovni, aby zapnul počítač. A chce-li mermomocí unáhlené bláboly…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Tyto věci i věci podobné nemám rád ani trochu, nejde totiž o češtinu, ale o jejich smysl.
Pokud převažuje nad věcností dotazu (většinou zde bývá minimální) právě to spěchání, hysterie, nesmyslnost znamének atd., většinou tazatele upozorním buď přímo, nebo interní poštou tak, aby pochopil. Ne vždy se tomu ale stane ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

To u mě stačí aby votázka končila otazníkem a už sem nasranej. Říkám si kurva co furt vyzvídaj?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Mam noc rad.. tyto otazky proto na ne neodpovidam …:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

ocko, pochop, že pro tebe bude hulvát každej, kdo nesplňuje tebou stanovenou míru všeobecného poznání, to nemá s normálními znaky či znaménky co dělat ..a ty máš tu míru nastavenou tak, jak to máš v odpovědi a teď si představ společnost, jejíž míra svobody a radosti by se odvíjela tou tvou měrou ..prej hulvátství, zatlačte mi oči !? :o

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nehodlám chápat, ale oči ti klidně zatlačím. Napiš kdy a kde…

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

no nebylo by špatné tě poznat na dotek. Promiň, že jsem se vyjádřil, ale když mně se prostě roztáhnou zorničky už když vidím otázku, která byla zajímavá pro tebe a ontolu.. :o

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

guentosi, a víš co otazník s vykřičníkem znamená?!

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

jestli to mělo bejt na mě (chce to číst pořádně nicky), tak samozřejmě že ano a právě proto je nemám rád. Někdy je u tvejch dotazů použití těchto dvou znamének zároveň naprosto v rozporu s jejich funkcí.

před 3752 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek