Avatar uživatele
Kepler

Máte pocit, že si do kafe sypete chemii?

Aneb jak vznikají hysterie kolem éček a chemie v potravinách:
https://ekono­mika.idnes.cz/sme­tana-do-kavy-dtest-0tf-/test.aspx?c=A180220­_131453_test_div

Jenom naivka se může domnívat, že takové ty různé coffee creamery jsou opravdu dělané ze smetany. Myslíte si, že glukózový sirup, rostlinný tuk, mléčná bílkovina a další složky přírodního původu jsou chemie? Ano, jsou tam éčka, ale ty jsou snad všude a většinou jde o přírodní, nebo přírodně identické látky, v drtivé většině neškodné.

https://pixaba­y.com/cs/k%C3­%A1va-kaffetasse-hork%C3%A1-k%C3%A1va-parn%C3%AD-2358388/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? independent před 2255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Odpoveď byla označena jako užitečná

Používám do kávy pouze mléko v klasické podobě, ovšem rovněž „trvanlivé“.
Ale sladím „chemií“ na bázi sukralózy, nebo cyklamátu a sacharinu, s ohledem na kalorickou hodnotu cukru, anžto hořké mi nechutná a po hořkém mě i bolívá žaludek. A hlavně se snažím stále udržet, „těžce“ dosaženou, sníženou osobní hmotnost.
Ale v mini množství, max. 1–2 patáky na takový šálek jak je na obrázku.
Myslím si, že se to s tou škodlivostí „chemie“ dost přehání. A v dnešní době jí máme kolem sebe a v ostatních potravinách podstatně víc, než v Tebou jmenovaných náhražkách do kafe.
Ale to by jsi Ty, jako odborník, uměl zhodnotit a posoudit určitě lépe.:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Kdyz uz nekdy piji kavu, tak si do ni zadne svinstvo nesypu 🙂

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Ne. Když už kafe, tak jenom doma s čerstvým mlékem od soukromníka a bez cukru.
Obecně vzato, při hledání výrobků bez využití chemie aby si jeden vzal mikroskop nebo se stal samozásobitelem.
Výroba se přizpůsobuje poptávce. Výzkum nezaostává, co bylo zdravé včera mi zítra může uškodit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne. Piji pouze turka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jak bych to řekl tak že většinou ta chemie je v kavovejch automatech které jsou všude ......

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek