Avatar uživatele
zzzzz

Máte platební nálepku?

Může s ní platit kdokoliv, nebo jenom držitel platební karty? Je to na jméno?

Doplňuji:
Chci ji pro syna.

S mou platební kartou, můžu platit jen já, jinak se to dá prý posoudit jako trestný čin. Jde mi o to, zda ji mohu naprosto legálně svěřit někomu jinému, nebo zda má banka v podmínkách, že s tím můžu platit jen já???

Pokud můžu použít nálepku jen já, tak je mi k ničemu, ale pokud bych ji mohla svěřit dětem, tak by mi to ušetřilo častou noční návštěvu bankomatu. Znáte to, když v půlnoci zjístíte, že nemáte pro děti drobné na svačinu:-)))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Alesh, suaeda, anonym, gagaga, marci1, gecco před 3534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Odpoveď byla označena jako užitečná

Můžeš ji svěřit, s tím není problém, odpovídáš za ni, resp. za provedené transakce, jako kdybys je provedla sama.

Pokud by měl syn tvou nepřenosnou kartu bez tvého vědomí, pak může jít o trestný čin, ale jinak ne.
Doplňuji:
Zdá se, že už nemusí jít jen o nepřenosnou, aby šlo o trestný čin. Ale pořád to musí být bez tvého souhlasu, viz § 234 trestního zákoníku – http://zakony-online.cz/?q10=249­b&s10=Hledat+%C2%A7+%­281-421%29

Upravil/a: setapouch

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Do 500 ano, kdokoli, nikdo nezkoumá. Nad 500 musíš dát PIN, ten zná majitel, pokud jej nesdělí dalším.
Doplňuji:
Bezkontaktní nálepka je pouze pro platby, neumožňuje výběr z bankomatu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Jméno na ní není, však není zas takový problém ji vygooglovat, jak vypadá, ne? 😉
Já jí mám, ale prakticky ji nepoužívám, přikládám bezkontaktně spíš kartu i s peněženkou.
Doplňuji:
Jo, je to nezávislé, prostě buďto platíš tím nebo oním, obojí má i své vlastní limity, blokaci apod., je to jako bys v podstatě měla dvě karty, s tím že jedna na sobě nemá jméno a dá se použít jen bezkontaktně.

Zdroj: http://www.csas­.cz/static_in­ternet/cs/Redak­ce/Microsite/JPK_2013/­Obrazky/nalep­ka1.png

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

co je to platební nálepka? k čemu je to dobrý? zzzzz, taky mi jednu nech udělat..

před 3532 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

bzzz , ja myslela, ze uz mate deti starsi :p
( to sem zvedava, co ) ? :p
ale ja svym klukum nechala v 15 udelat karty k mymu uctu a vedeli " limit " na mesic ( ten byl ale mezi nami, ne v bance ), tam j zadnej nezadala ..a oni si uz pak hospodarili sami
a pak meli asi od 16 nejaky studentsky konta , tam jsem jim dala penize na celej rok a mela jsem klid :)
a vzdycky jeste hodne usetrili

  • iv-

před 3534 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek