zzzzz

Máte platební nálepku?

Může s ní platit kdokoliv, nebo jenom držitel platební karty? Je to na jméno?

Doplňuji:
Chci ji pro syna.

S mou platební kartou, můžu platit jen já, jinak se to dá prý posoudit jako trestný čin. Jde mi o to, zda ji mohu naprosto legálně svěřit někomu jinému, nebo zda má banka v podmínkách, že s tím můžu platit jen já???

Pokud můžu použít nálepku jen já, tak je mi k ničemu, ale pokud bych ji mohla svěřit dětem, tak by mi to ušetřilo častou noční návštěvu bankomatu. Znáte to, když v půlnoci zjístíte, že nemáte pro děti drobné na svačinu:-)))

Nejlepší odpověď
setapouch

Můžeš ji svěřit, s tím není problém, odpovídáš za ni, resp. za provedené transakce, jako kdybys je provedla sama.

Pokud by měl syn tvou nepřenosnou kartu bez tvého vědomí, pak může jít o trestný čin, ale jinak ne.
Doplňuji:
Zdá se, že už nemusí jít jen o nepřenosnou, aby šlo o trestný čin. Ale pořád to musí být bez tvého souhlasu, viz § 234 trestního zákoníku – http://zakony-online.cz/?q10=249­b&s10=Hledat+%C2%A7+%­281-421%29

Další odpovědi
anonym

Do 500 ano, kdokoli, nikdo nezkoumá. Nad 500 musíš dát PIN, ten zná majitel, pokud jej nesdělí dalším.
Doplňuji:
Bezkontaktní nálepka je pouze pro platby, neumožňuje výběr z bankomatu.

Alesh

Jméno na ní není, však není zas takový problém ji vygooglovat, jak vypadá, ne? 😉
Já jí mám, ale prakticky ji nepoužívám, přikládám bezkontaktně spíš kartu i s peněženkou.
Doplňuji:
Jo, je to nezávislé, prostě buďto platíš tím nebo oním, obojí má i své vlastní limity, blokaci apod., je to jako bys v podstatě měla dvě karty, s tím že jedna na sobě nemá jméno a dá se použít jen bezkontaktně.

Zdroj: http://www.csas­.cz/static_in­ternet/cs/Redak­ce/Microsite/JPK_2013/­Obrazky/nalep­ka1.png

bolak

co je to platební nálepka? k čemu je to dobrý? zzzzz, taky mi jednu nech udělat..

gagaga

bzzz , ja myslela, ze uz mate deti starsi :p
( to sem zvedava, co ) ? :p
ale ja svym klukum nechala v 15 udelat karty k mymu uctu a vedeli " limit " na mesic ( ten byl ale mezi nami, ne v bance ), tam j zadnej nezadala ..a oni si uz pak hospodarili sami
a pak meli asi od 16 nejaky studentsky konta , tam jsem jim dala penize na celej rok a mela jsem klid :)
a vzdycky jeste hodne usetrili

  • iv-