schisandra

Máte osobní zkušenost se sociopatem?

Jak dlouho jste jej zvládli brát s nadhledem, pokud to vůbec jde?Manipulativni, násilnická osoba s pocitem nadřazenosti a výjimečnosti ve vašem osobním životě. V zaměstnání mohou být tyto vlastnosti i důvodem k povýšení, ale co ve vztahu? Odborná literatura uvádí, že se ubrání jen ještě větší psychopat, nebo někdo s velikou fyzickou převahou. Dá mu prostě do nosu a je to lepší než hodinová diskuze s daným jedincem.

Nejlepší odpověď
ivzez

Formulace otázky naznačuje, že jste sociopata
„diagnostikovala“ sama. Jinak byste věděla, jak
s ním jednat → i to, že fyzické násilí by nic nevyřešilo.

Pro případ, že byste v okolí opravdu měla sociopata:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/psycho­logie-vztahy/sociopat-sociopatie-priznaky-charakteristika-jak-se-chovat-a-komunikovat-se-sociopatem-jak-se-branit-sociopatovi

Další odpovědi
led

Nie je pravda že sociopatovi sa ubráni len fyzicky silnejší jedinec alebo väčší psychopat. Manipulativná, násilnická osoba s pocitom nadradenosti a vynímočnosti využíva slabosť obete v jej chabých pokusoch o obranu a v sebatrýznení sa trpenými útokmi násilníka. Ak obeť neprejaví strach, ktorý je živnou pôdou pre násilníka, nedovolí mu vniknúť do svojej mysli má možnosť pomocou zákonných prostriedkov sa ubrániť. Súhlasím, niekedy päsť do nosa je presvedčivejší argument než diskusia, niekedy fyzicky slabšia, ale morálne silnejšia obeť sa dokáže postaviť na odpor takémuto násilníkovi, ktorý v prevažných prípadoch takejto nečakanej sebaobrany sa prejavuje ako zbabelec a zachraňuje sa útekom.

…ako sa Popoluška stala Kráľovnou…
Kepler uvádza príklad sebaobrany.
Podobne aj u nás v dome reagovala obeť voči psychickému násilníkovi, ktorý vyvolával zlú krv medzi obyvateľmi domu. Jedného dňa, keď jej prešla trpezlivosť, išla na najbližšie oddelenie polície a podala trestné oznámenie na násilníka. Po ročnom vyšetrovaní je odrazu nielen v dome, ale aj na sídlisku známa ako osobnosť, ktorá nastolila kľud na sídlisku.

Kepler

Bohužel se s jedním takovým magorem potýkám 2 a 1/2 roku od okamžiku nastěhování do nového bytu. Je to soused, co bydlí pode mnou a téměř každý měsíc na mně volá policajty kolem 23 hodin, zcela bezdůvodně, třeba i když spím. Je o hlavu větší a o 20 let mladší, přesto jsem se jednou nechal vytočit tak, že jsem mu dal do řepy. Vůbec to s ním nepohlo, ale udělalo mi to strašně dobře. Už ale nasírá i policajty a snad ho umravní pořádná pokuta za lživé obviňování a zneužívání policvie. Na každou sviňu se voda vaří.

zjentek

Ivzez, nominace za link se správným výkladem sociopata.