Avatar uživatele
Elk

Máte někoho v okolí, kdo se přiznává, že za sametové revoluce cinkal klíči?

Doplňuji:
Uznávám, že slovo „přiznává“ jsem zvolil nešťastně, ale spousta mých známých, se kterými jsem tam chodil, dnes už říkají : Co já… já tam nebyl, necinkal…
Že by se za to styděli?
Děkuji za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Elk

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, anonym před 3923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ponovotny

ono už se to zapírá?
Doplňuji:
lidi, kteří byli na ulici v prvních dnech, kdy nebylo jasné co bude za hodinu jsou hrdinové, kteří byli ochotni riskovat pro lepší budoucnost. Jestli se stydí tak je to stud znásilněný holky.

Upravil/a: ponovotny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Znám a dobře, totiž sebe 😁
Cinkal jsem sice jen pomyslně (úraz), ale byť jsem dnes z následujícího vývoje zklamán, nestydím se přiznat. Měl bych? Myslím, že není důvod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já jsem cinkal klíči a STRAŠNĚ mě to mrzí.Také jsem stávkoval při generální stávce.A opět STRAŠNĚ MĚ TO MRZÍ.Takhle jsme si to nepředstavovali.
Napíšu svůj příběh.Ve fabrice, kde jsem pracoval, byl můj nadřízený dost velký soudruh a hodně jsme se na schůzích spolu hádali kvůli KSČ.Ještě po generální stávce 27.11.1989 na schůzi požadoval, abychom hodiny, které jsme strávili ve stávce napracovali.Ozval jsem se s tím, že chlapi od milicí, které byli v našem závodě také nenapracovávají čas když vyjížděli do Prahy na pomoc proti studentům.
No nakonec jsme to uhádali a nemuseli to napracovávat, i když nám řekl, že jednou toho budeme litovat.
V r.1992 se naše cesty rozešli (podnik začal propouštět z důvodů reorganizace)­.Několik let jsem pak pracoval v různých firmách, až v r.2005 kdy jsem byl už rok nezaměstnaný jsem se dostal do firmy, kde on byl vedoucí.Když jsem žádal o práci, tak mi řekl, že jsme si nevážili toho co jsme měli a ať jdu zase na náměstí zvonit klíčema, třeba mě někde přijmou.A do práce mě nevzal.

Už tenkrát (a opakuju to neustále) jsme se měli komunistům omluvit, protože takový bordel jaký panuje dnes za jejich vládnutí NIKDY NEBYL.
Doplňuji:
A to ještě jsem posílal stávkujícím studentům peníze (za komunistů jsem NIKDY na žádný Fond solidarity nepřispěl, ani dětem jsem to nedovolil) a tady jsem vyhodil 1000kčs na podporu studentům.
Dodnes mě to mrzí, za ty peníze jsem mohl raději dětem koupil nějaký dárek.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

ponovotny: zapírá a jednou prej to bude i trestný, bez možnosti promlčení :) a pak se bude zjišťovat…

a presumpce neviny platit nebude, takže hlavně bude průser v tom, jak dokázat že jsi necinkal, protože jediná možnost bude potvrzení a razítko v pase, žes byl v tuto dobu prokazatelně mimo republiku, což jak jistě chápeš, taky není zrovna dobrá vizitka :) tudíž z obliga zůstanou jen ty mladší generace, ale od kolika let, to se prej zatím ještě neví, já sám jsem v tý době sice ještě dudlal dudlánka a i tak mám strach že se lynči nevyhnu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luuu

Přiznává je trochu špatně zvolený slovo, ne?

Jasně, že mám, a jsem za ně vděčná!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To sice ne, ale mám bratra, který to tvrdí o úplně všech lidech v okolí. On jediný varoval, abychom se báli, co za novoty sametová revoluce přinese. Všichni jsme sice bratrovy obavy sdíleli, ale dnes už mu nikdo nevymluví, že to bylo jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek