Avatar uživatele
nyjono

Máte někdo zkušenosti s neurolingvis­tickým programováním? (NLP)

Mám za sebou pár kurzů (před pár lety) a nějak nevidím, necítím žádný posun.

Zajímavá 0 před 1765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stalo se to že NLP byla příliš složitá hypotéza a mnozí si ji pro své praktické účely vytahování peněz z důvěřivců až příliš zjednodušili, a často si ji prostě vyložili po svém zcela jinak. Takže z ní nezbylo nic smyluplného a dnes to co z ní zbylo už je spíše jen terčem kritiky. Je to možná škoda protože původní myšlenka smysl dávala, ale problém je dost možná v tom, že ji vyslovil programátor a očekávalo se že ji budou praktikovat stejně důsledně i neprogramátoři, což byl nejspíš chybný předpoklad. Chopili se toho spíše „šmejdi“ a NLP používají jen jako bezobsažný buzzword.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nezáleží, co jsi dělal někdy, ale to, co děláš dosud. Určitě jsi chvíli cvičil, učil ses nějaký jazyk a pokud to neděláš, tak asi výsledky nevidíš. Pokud jsi vyhrál ve škole závod v běhu, ale od té doby jsi neběhal, tak asi nebudeš běhat jako Bolt. Vše je třeba používat. Já jsem byl na jednom kurzu NLP a pamatuji si ho dodnes.
Jak to vlastně je? Prostě si naprogramuješ nějakou činnost, ve které se zlepšíš,a používáš k tomu NLP. Já jsem si myslel, že NLP je nejlepší věc na světě, kupoval jsem vše, co se dalo, ale to byl jen můj přístup. V roce 2000, kdy jsem byl na jednom kurzu, ten mne stál 3000 Kč. Dnes stojí takový kurz 7000 i více. Ale výsledek nebude hned a je třeba najít vhodný postup a ten aplikovat na to, co chci. Mohu to zkoušet sám, bude mne to trvat, dopustím se chyb, nebo si najdu couche a mám výsledky dříve, ale zaplatím za to. Mám například knihy od Robbinse – Nekonečná síla a kdysi jsem to žral. A vždy mi to něco dalo, dokázal jsem jinak číst mezi řádky. Už jsem nevěřil, že se k tomu dostanu. Tak uvidíme. Mám zase zkušenosti, tak to budu jinak chápat a najdu tam to, co je třeba A možná i někdo jiný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Kelte, právě, že nebyly vidět nějaké výsledky ani před těmi lety. Ale asi je potřeba vytrvat déle.
Byly to kurzy Roberta Breadona.

před 1763 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek