nyjono

Máte někdo zkušenosti s neurolingvis­tickým programováním? (NLP)

Mám za sebou pár kurzů (před pár lety) a nějak nevidím, necítím žádný posun.

Nejlepší odpověď
anonym

Stalo se to že NLP byla příliš složitá hypotéza a mnozí si ji pro své praktické účely vytahování peněz z důvěřivců až příliš zjednodušili, a často si ji prostě vyložili po svém zcela jinak. Takže z ní nezbylo nic smyluplného a dnes to co z ní zbylo už je spíše jen terčem kritiky. Je to možná škoda protože původní myšlenka smysl dávala, ale problém je dost možná v tom, že ji vyslovil programátor a očekávalo se že ji budou praktikovat stejně důsledně i neprogramátoři, což byl nejspíš chybný předpoklad. Chopili se toho spíše „šmejdi“ a NLP používají jen jako bezobsažný buzzword.

Další odpovědi
Kelt

Nezáleží, co jsi dělal někdy, ale to, co děláš dosud. Určitě jsi chvíli cvičil, učil ses nějaký jazyk a pokud to neděláš, tak asi výsledky nevidíš. Pokud jsi vyhrál ve škole závod v běhu, ale od té doby jsi neběhal, tak asi nebudeš běhat jako Bolt. Vše je třeba používat. Já jsem byl na jednom kurzu NLP a pamatuji si ho dodnes.
Jak to vlastně je? Prostě si naprogramuješ nějakou činnost, ve které se zlepšíš,a používáš k tomu NLP. Já jsem si myslel, že NLP je nejlepší věc na světě, kupoval jsem vše, co se dalo, ale to byl jen můj přístup. V roce 2000, kdy jsem byl na jednom kurzu, ten mne stál 3000 Kč. Dnes stojí takový kurz 7000 i více. Ale výsledek nebude hned a je třeba najít vhodný postup a ten aplikovat na to, co chci. Mohu to zkoušet sám, bude mne to trvat, dopustím se chyb, nebo si najdu couche a mám výsledky dříve, ale zaplatím za to. Mám například knihy od Robbinse – Nekonečná síla a kdysi jsem to žral. A vždy mi to něco dalo, dokázal jsem jinak číst mezi řádky. Už jsem nevěřil, že se k tomu dostanu. Tak uvidíme. Mám zase zkušenosti, tak to budu jinak chápat a najdu tam to, co je třeba A možná i někdo jiný.

nyjono

Kelte, právě, že nebyly vidět nějaké výsledky ani před těmi lety. Ale asi je potřeba vytrvat déle.
Byly to kurzy Roberta Breadona.