Ciss

Máte někdo fobii nebo strach ze tmy, jak proti tomu bojujete?

Nejlepší odpověď
Drap

Buď navštívit psychologa, nebo se snažit čelit tomu sama. Nejlépe tak, že sama budu chodit do tmavých míst, překonat ten strach, a logicky si zdůvodňovat, že mi nic nehrozí. Takto jde strach ze tmy zbavit i děti.

Další odpovědi
Berušinka

Já ani ne tak moc ze tmy jako z „příšer“, které by v tý tmě mohly být =D. Uklidňuje mě tikaní hodin nebo když má někdo hlasitě puštěnou TV.

dědapetr

Tmy není potřeba se bát,tma ještě nikomu neublížila.Tma je naopak bezva skryje všechny nedostatky.Bát se mužem jenom člověka to je nejzákeřnější tvor na této planetě.

Banshee

Já usínám při zapnutý televizi. Částečně je vidět a mám jí nastavenou tak aby se mi třeba o půlnoci vypnula a to už spím :)

BandiOl

Tu fobii znám. Manželce zemřel otec a u nich doma se zapínala v noci televize, u nás doma pro se změnu zapínal plynový kotel sám od sebe. Vypnutí plynového kotle zůstalo na mne. Pomáhá meditace – přeprogramování (opatrně), nebo psycholog (doporučuji), jinak se to bude vracet. Jsou věci, které náš mozek prostě nezvládá.

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/

Salvaje

Jj, to znám moc dobře už odmalička. Trochu to zmírnilo přestat seldovat horory (i když je mám ráda). Dřív jsem mívala v pokoji televizi, tak jsem usínala u ní. Teď žádnou nemáme. Musím spát tak, abych měla blízko ke světlu (když potřebuji v noci na wc). Když je přítel doma, tak je to v pohodě, ale když jsem doma sama, tak musím jít do postele s notebookem (TV nemáme) a pustit si nějakou komedii nebo pohádku a u toho usnout. Ntb se pak vypne sám…
Jak proti tomu bojuješ Ty? Kdyžtak mi můžeš napsat i maila. Docela ráda bych si o tom pokecala :)