Avatar uživatele
Lotr2008

Máte mladou duši?

Rozumíte si s mladými lidmi, snažíte se rozumět moderním technologiím, novým „trendům“? Já se snažím být co do používání technologií moderní děda, ale dnešním mladým tedy nerozumím skoro vůbec a nikdo už to asi nezmění. Mně to ale nevadí.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Stará duše čerpá ze své moudrosti. Mezi námi je jich údajně asi jen 15%. U starých Slovanů to byli moudří lidé, kněžky, vědmy.
Dle měsíce narození mám duši „starou“, tudíž moudrou. 🙂
Zde si můžeš zjistit jakou máš duši:
https://www.svet­zeny.cz/psycho­logie/tajemno/jak-stara-je-vase-duse-prozradi-vas-mesic-narozeni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Domnívám se/vím , že ne. ;D Přiměřeně souzní s tělem.
Je dost „zkušená“ a proběhla už několika životy. Přesný počet jsem nezjišťovala….
„Podobně jako lidé narození v červenci, i vy máte starou duši, která je však stále plná dětské naivity a radosti. Díky tomu si v životě poradíte s každou nastalou situací a nikdy neztratíte víru a optimismus.“ (z odkazu uvedeného marci1 ;.).

Na to jste se, asi neptal … :)

Některým moderním technologiím neholduji, nepotřebuji, nezajímají mne (to mladou duši zajímat nemusí). S mladými lidmi si rozumím, pohybuji se mezi nimi, zejména v práci (věkový rozdíl je 19 – 38 let). V práci většinou pilně pracujeme, ale užijeme si hodně legrace, pomáháme si, předáváme si zkušenosti/zna­losti. Je to prima, žádní blbci, ani telata či bábovky ;D).
Mám štěstí, sklízím, co zasévám.
Vím, že někde je to problém (pro obě strany). Mladí jsou někdy příliš radikální, draví, netrpěliví, neznalí, chtiví, nepřející, i bezohlední (ke stáří), ze všeho se kácí, nic moc nevydrží. Za málo práce by rádi hodně muziky :) Naštěstí i těch „jiných“ je stále dostatek.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Mám dojem, že duši mám mladou, i když už patřím někam mezi kmety. Mám rád poznání, těším se z každé (dobré) změny a snažím se „jít s dobou“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Darcy

mám mladou duši svým pozitivním přístupem a starou duši máme dědičnou z maminčiny strany, tak si vyber :)

Avatar uživatele
Filip84

Opravdu si myslíš, že mladá duše =:

  1. rozumět moderním technologiím,
  2. rozumět novým trendům atp.?

Já ne. Já jsem přesvědčen, že mít „mladou duši“ je o něčem úplně jiném: positivním nazírání na svět, otevřenosti k okolí, ochotě ke změně, radosti ze změny, radosti z práce (sakra, mne baví i umývat záchod! 🙂 ), ne o takových cockotinách.

Svět není schematický, není bipolární. Moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Jako téměř všecko. A dnešní generace s nimi prostě musejí umět, proboha, to je to samé, jako bys se Tvůj děda – svého času – stavěl proti tomu, že Tě učili psát! Naprosto stejná konina.

Trendy mají i jiný sensus, než že bys se jimi měl řídit, nebo se proti nim vymezit. Úplně jiný, ale na ten si přijdi, prosím, sám. 🙂

Nový příspěvek