Lotr2008

Máte mladou duši?

Rozumíte si s mladými lidmi, snažíte se rozumět moderním technologiím, novým „trendům“? Já se snažím být co do používání technologií moderní děda, ale dnešním mladým tedy nerozumím skoro vůbec a nikdo už to asi nezmění. Mně to ale nevadí.

Nejlepší odpověď
marci1

Stará duše čerpá ze své moudrosti. Mezi námi je jich údajně asi jen 15%. U starých Slovanů to byli moudří lidé, kněžky, vědmy.
Dle měsíce narození mám duši „starou“, tudíž moudrou. 🙂
Zde si můžeš zjistit jakou máš duši:
https://www.svet­zeny.cz/psycho­logie/tajemno/jak-stara-je-vase-duse-prozradi-vas-mesic-narozeni

Další odpovědi
da ny

Domnívám se/vím , že ne. ;D Přiměřeně souzní s tělem.
Je dost „zkušená“ a proběhla už několika životy. Přesný počet jsem nezjišťovala….
„Podobně jako lidé narození v červenci, i vy máte starou duši, která je však stále plná dětské naivity a radosti. Díky tomu si v životě poradíte s každou nastalou situací a nikdy neztratíte víru a optimismus.“ (z odkazu uvedeného marci1 ;.).

Na to jste se, asi neptal … :)

Některým moderním technologiím neholduji, nepotřebuji, nezajímají mne (to mladou duši zajímat nemusí). S mladými lidmi si rozumím, pohybuji se mezi nimi, zejména v práci (věkový rozdíl je 19 – 38 let). V práci většinou pilně pracujeme, ale užijeme si hodně legrace, pomáháme si, předáváme si zkušenosti/zna­losti. Je to prima, žádní blbci, ani telata či bábovky ;D).
Mám štěstí, sklízím, co zasévám.
Vím, že někde je to problém (pro obě strany). Mladí jsou někdy příliš radikální, draví, netrpěliví, neznalí, chtiví, nepřející, i bezohlední (ke stáří), ze všeho se kácí, nic moc nevydrží. Za málo práce by rádi hodně muziky :) Naštěstí i těch „jiných“ je stále dostatek.

paul1

Mám dojem, že duši mám mladou, i když už patřím někam mezi kmety. Mám rád poznání, těším se z každé (dobré) změny a snažím se „jít s dobou“.

Darcy

mám mladou duši svým pozitivním přístupem a starou duši máme dědičnou z maminčiny strany, tak si vyber :)

Filip84

Opravdu si myslíš, že mladá duše =:

  1. rozumět moderním technologiím,
  2. rozumět novým trendům atp.?

Já ne. Já jsem přesvědčen, že mít „mladou duši“ je o něčem úplně jiném: positivním nazírání na svět, otevřenosti k okolí, ochotě ke změně, radosti ze změny, radosti z práce (sakra, mne baví i umývat záchod! 🙂 ), ne o takových cockotinách.

Svět není schematický, není bipolární. Moderní technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Jako téměř všecko. A dnešní generace s nimi prostě musejí umět, proboha, to je to samé, jako bys se Tvůj děda – svého času – stavěl proti tomu, že Tě učili psát! Naprosto stejná konina.

Trendy mají i jiný sensus, než že bys se jimi měl řídit, nebo se proti nim vymezit. Úplně jiný, ale na ten si přijdi, prosím, sám. 🙂