Máte internetbanking?

Jak často si měníte heslo?

Nejlepší odpověď
mosoj

U internet bankingu není heslo zas až tak důležité, neboť každý pohyb peněžních prostředků se musí autorizovat.
Heslem se provádí autentizace.
Nejjednodušeji se autorizace děje přes vlastní mobilní telefon na který přijde autorizační kód který je unikátní a platí pouze pro jednu právě probíhající operaci.

Jiný způsob autentizace je pomocí takové malé jako kalkulačky ( nevím jak se to přesně nazývá) a která ten kód vygeneruje .

Osdobně mám ještě nastaveno, že mi na můj mobilní telefon chodí SMS zpráva o každém pohybu na účtě a každém použití platební karty.

Další odpovědi
anonym

Ja ho menila zrovna dnes – kvuuli Barbakanovi !!:-) Ne – opravdu jsem ho dnes menila. Menim ho 1 krat za rok a je to povinne. Banka me na upozornuje uz 30 dni dopredu a vzdy pisi : Jeste vam zbyva 30 dni … 29 … na zmeneni hesla. Jinak bych se musela dostavit osobne do banky. -iv-

kapka

Už se na netbanking nedostávám pomocí podpisového certifikátu /to je ten případ, co popisuje -iv-/, ale mám teď elektronický klíč TOKEN, zde heslo nepotřebuji.
http://www.vol­ksbank.cz/vb/jnp/c­z/novinky/cz-novinky-090817_El_kli­c_nov.html

Lenjička

Mám internet banking a ještě ani jednou jsem heslo nezměnila. Mám to původní od banky, a to mi přijde velmi silné…

fablen

internetbanking používám již dlouho
ad mosoj: jedná se o čtečku, kde se vloží karta a zadá PIN a autorizační kód, který přijde na mobil. Přijde mi to ale zdlouhavé a velmi zdržující.