nabubindes

Máš zkušenost se sušením jitrocele? Poraď, jak na to?

Nejlepší odpověď
kropitko

Po několika neúspěšných pokusech jsem to vzdala,vždycky se mi zapařil a uhnil. Babička říkávala,že je to tím,že ho suším doma, lepší je prý venku a že bych měla skládat lístek vedle lístku a neskládat ho na sebe do vrstev. Už na to kašlu,je to moc práce.

Další odpovědi
BEAES

Sušte na nějakém sítu-nejlépe v mírném průvanu a mělo by se to podařit. Určitě ne na sluníčku.....

anonym

KROPITKO moje rec.Za par kabli v kazdy lekarne.

anonym

A co jitrocel zavarit.Listy dat do sklenice zalit prevarenou studenou vodou,nechat vylouhovat par hodin,zavrit a 5min.nechat prejit varem.Listy se daji pouzivat zrovna tak jako odvar.Male sklenicky staci.