anitram22

Manžel platí alimenty na zletilou dceru. Je ona povinná mu sdělit, že nastoupila do pracovního poměru?

Dcera s manželem bohužel nekomunikuje a když už něco řekne, tak většinou lže. Takže ani v tomto případě nepředpokládáme, že nám tuto informaci sdělí. Jak máme tedy postupovat dál, obrátit se na soud nebo co s tím dělat?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni povinná mu sdělovat že nastoupila do pracovního poměru, ale měla by mu sdělit, že ukončila studium.

Další odpovědi
Kepler

Výživné nejčastěji představuje peníze, kterými má rodič povinnost přispívat na potřeby svého dítěte, pokud není schopno samo se živit. Jestli zmíněná povinnost existuje, to nevím, ale plátce určitě může vymáhat zpět peníze vyplacené neoprávněně – to je můj názor. Jinak více v https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BD%C5%BE­ivn%C3%A9
Kromě toho, výživné se neplatí dítěti, ale tomu, v jehož péči je.

gecco

Obrátit se na soud…
😉
Dotyčný stejně nemůže jen tak, na základě nějaké informace, přestat platit…
I o ukončení placení výživného musí rozhodnout soud…

Dochy

Keplere: „Zletilá dcera“ takže, pokud k tomu není nějaký další důvod, žádnou „péči“ nepotřebuje a o své finance se ráda postará sama.

anitram22

Dcera s manželem bohužel nekomunikuje a když už něco řekne ,tak většinou lže. Takže ani v tomto případě nepředpokládáme ,že nám tuto informaci sdělí. Jak máme tedy postupovat dál, jestli se obrátit na soud nebo co s tím dělat.