marci1

Máme se obávat, že Evropa bude „studený“ kontinent?

V Arktidě je teplo, u nás mráz. Někteří vědci hovoří o hypotéze „teplá Arktida, studené kontinenty“. 🙂
https://blisty­.cz/art/90053-nynejsi-mrazy-v-evrope-jsou-zpusobeny-katastrofalnim-oteplenim-v-arktide.html
Obr.: https://pixaba­y.com/cs/tich­%C3%BD-oce%C3%A1n-mo%C5%99e-beach-pob%C5%99e%C5­%BE%C3%AD-3174448/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ještě před nějakými 40 lety by dnešní „mrazivá zima“ přišla každému k smíchu – naopak by se mluvilo o mimořádně teplé zimě. (Ti kdo pamatují „uhelné prázdniny“ apod. vymoženosti to jistě potvrdí.)

Přijde mi komické, když v únoru je přes den –6°C, v noci ani –15°C a někdo z toho dělá hotový holomráz! (a to nepočítám v podstatě předjarní teplotní průběh prosince a ledna) :D :D :D

Myslím, že každodenní potřeba „novinek a zajímavostí“ o5 zapracovala.

Další odpovědi
anonym

Obávám se že většina lidí jsou příliš hloupí a cyničtí, než aby kdy poslouchali to co říká skutečně erudovaný věděc. Nemají chuť to poslouchat, je to na ně obvykle moc složité nebo málo zábavné. S mnohem větší chutí si přečtou nějaký blábol který sepíše bývalý ekonom nebo kdokoliv kdo se klimatologií zabývá jen do té míry, že si ráno v TV pravidelně vyslechne předpověď počasí na odpoledne.

Smlouvyzdarm

Vědci? Ještě nedávno mluvili o oteplování? Asi dostali nějaký grant na výzkum, tak musí publikovat výsledky.

led

Nie, už si začnite pripravovať ľahkú sukňu a plavky. Zimné veci pomaly chystajte na spánok.
Zle jazyky ohlasujú od nedele oteplenie.

Ako hovoría pamätníci „dnešné posledné zimné záchvevy nie sú také hrozné. Za našich mladých liet, to boli iné zimy. Cez sneh ani nebolo vidieť človeka na druhej strane cesty a slina zamrzla skôr, než dopadla na zem“

Dochy

V zimě má padat sníh a být mráz. 3 dny mrazu v únoru jsou o ničem. Ale dlouhodobě… kdo ví kam se to posune.

mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.jenpromuze­.cz/video/nasa-zverejnila-desive-video-jak-mizi-ledy-na-arktide

Mc Merkurion

… vono tejden trochu víc mrzne, alidi toho nadělaj … pořádnej sníh už nebyl ani nepamatuju, a když napadne pět čísel, tak je z toho kalamita,takže na tom oteplování asi něco bude … jó, uhelky, to byla věc …

led

Ak sa pri týchto mrazoch chcete zahriať, dajte si zmrzlinu. To hovorím s úplnou vážnosťou. Mne to ponúkli v Rusku pri zimách –30°C a mali pravdu, pomohlo to. Nie stakan vodky, ale moroženoje. A v lete zasa horúci čaj. Tu ide o zniženie rozdielu medzi vnútornou teplotou tela a teplotou prostredia.

anonym

Tímto děkuji Smlouvyzdarm za příhodně názornou ukázku takového obvyklého trollingu a rádo by zesměšňování čehokoliv, co trollům připadá příliš složité, než aby se vůbec namáhali porozumět.

Současně tím také demonstroval důvod proč lidstvo zřejmě nakonec nebude schopno přežít tyto pomalé a nenápadné změny vlastního životního prostředí a to přesto, že o příčinách i důsledcích skleníkového efektu i průvodních jevů bude vědět velmi dlouho dopředu a přesto, že bude znát i řadu řešení jak by se tomu včas dalo předejít.