Lukynxd

Mám tento příklad správně?

Střela o hmotnosti 10 g získala během výstřelu rychlost 600 m.s-1. Výstřel trval 0,02 s a před výstřelem byla puška se střelou v klidu.

  1. Jak velká síla působila na střelu během výstřelu?

Můj zápis:
m = 10 g = 0,010 kg
v = 600 m.s-1
t = 0,02 s

Výpočet:
F = ?
F = m . a
F = m . v/t
F = 0,010 . 600/0,02
F = 300 N

  1. Jakým směrem se po výstřelu bude pohybovat puška, není-li upevněna a proč?
  2. nejsem si jistý, ale z logiky věci si myslím, že směrem dozadu od střely.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tady máš názornou ukázku k druhé otázce. 🙂

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6z9AVCSt1Ug

Další odpovědi
orwell

Já bych to tak nechal. Co se týká ad b, tak zákon akce a reakce snad znáš.

NoFear

Kdo ví. Zeptej se učitele.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.