tonyped

Mám Sony Xperia Tipo, který začal místo jakéhokoliv zvuku vydávat hlasitý šum / chrčení.

Ahoj. Mám Sony xperia tipo a včera sem ho rootnul. Kdyz sem si chtel ale pustit hudbu, začal mobil vydávat jen hlasitý šum. Nevím, jestli. to má s tim rootem něco společného, ale pokazde, kdyz se na mobilu spustí nějaký zvuk, zacne vydávat ten šum. Vydává ho, i když je hlasitost na minimum a bud se po chvíli vypne sám, nebo musím připojit sluchátka či tak něco, ale nikdy nevydává nic jiného než ten hlasitý šum. Už sem zkusil i obnovit data, jestli to jen nedělala nějaká aplikace, ale děje se to pořád. Taky sem ho už i samozřejmě zkusil unrootnout, ale to taky nepomohlo. Kdosi mi poradil jen tohle „Nahrát původní stock ROM bez rootu (SEUS). Jestli jsi odemykal bootloader, tak ho zas zamkni.“ Ale protože nevím co přesně to znamená (sem v tomhle všem nováček) tak bych byl i rád, kdyby mi to někdo nějak jednoduše vysvětlil. Prosím pomoc.
Doplňuji:
Vím že ten root byla blbost, když o tom vím houby, ale teď potřebuju místo pokárání spíš řešení. Prosím.

Nejlepší odpověď
Bedy

Tady jsou důsledky toho, když se začátečník vrtá v tom, o čem nemá ani páru, je mi líto, že Vám to musím takto napsat. Radu jste už dostal, protože tady asi s tím mnoho udělat nejde, pokud tomu opravdu nerozumíte, tak to raději svěřte servisu, kde Vám to udělají. Nebo řekněte aspoň někomu, kdo je v tomto zkušený.
Doplňuji:
Ano, pokud je telefon v záruce a proběhne tam do něj nějaký větší zásah do systému – například ten root, tak záruka pozbývá platnosti, mohu potvrdit. Lidi se kolikrát snaží vymlouvat, že si například instalovali nějakou aplikaci a během toho se mobil náhle vypnul a od té doby nejde zapnout apod. Někdy je to těžké pořízení no…

Další odpovědi
mojitek

Bedy má pravdu-rootování by měl dělat jen člověk který tomu opravdu rozumí. Krom toho -pokud je v záruce,tak rootováním myslím záruku ztrácí..ale to si nejsem jistý na 100%
Doplňuji:
budeš ho muset dát někomu kdo tomu rozumí,jiný východisko mě nenapadá.Sám už s tím nic nedělej radši nebo ho odděláš úplně.Taky mám Tipo..