Mám sepsat pro zaměstnavatele písemnou zprávu?

Mám sepsat písemnou formu zaměstnavateli?
----

Viz otázka
https://www.odpovedi.cz/…
Je tu znova a delší verze. Pozměnila se i situace a chci se vás zeptat. V práci někdo v továrně posprejoval dveře. Já šla na směnu a dělala obchůzky a stalo se to z večera na další den a ničeho si nevšimla a vlastně ani neviděla.. Zaměstnavatel to má vše na kamerách, ale já zatím nic neviděla.

Chce po mě, abych sepsala písemně, jak k tomu došlo, že jsem to neviděla a jak jsem prováděla obchůzku. Prostě celé dění, že jsem to nenahlásila velitelům, když jsem to neviděla..

1) Otázkou je, mám to podepsat a se svým podpisem? Což chce zaměstnavatel? Pokad to odřeknu, což jsem i defakto v právu, tak jaká je situace dál?

2) Může nastat situace, kdy na kameře můžu být viděna, ale nic tam nebude a když bude, já s graffitti, tak bude na mě tlačit, abych sepsala písemně, proč jsem to neviděla s podpisem.. na co on tlačí. Mám pak takto reagovat a nebo mu říct, že se poradím s práv. zástupcem a oddálím to? Šáhnou i tak na peníze?

3) Jak byste postupovali třeba vy?

Odpovědi:

Zlatý

Verím, že ste vykonávala strážnu službu v zmysle stanovených predpisov.
V správe zo služby píšete čas, spôsob obhliadky a zistené závady.Aspoň tak by to malo byť.
1 - Podozrenie nie je dôkaz a podozrivý má právo na obhajobu.
2 - Pokiaľ vy ste nevidela nápisy a na zázname tam už boli počas vašej obhliadky, vy ste v zábere kamery a napriek tomu ste ich nevidela, žiadajte rekonštrukciu tejto časti vašej služby za rovnakých časových a svetelných podmienok na zistenie príčin, prečo ste ich nevideli.
3 - Ak ste strážnu službu vykonávali inak, než je zmysle predpisov o strážnej službe, musíte zdôvodniť, prečo ste tak konali.
4 - Až potom sa prikročí k prípadným kárnym a nápravným opatreniam.

Prirodzene úradné dokumenty sa podpisujú vlastnoručným podpisom so svojim menom.

Bronzový

Nechápu, co je na tom složitého, pokud jste vykonávala svou obchůzku poctivě popíšete co jste viděla a mělo by to souhlasit s obrázky z kamer. Pokud vás kamery nevidí, je to známka, že jste tam nebyla. V tom případě nevíte co se tam dělo a nemůžete to popsat. Pak máte asi problém.

Zlatý

Myslím, že má právo vyžadovat Váš písemný popis průběhu služby. Popište co nejpřesněji jak si vzpomenete. Nemusí jít o žádnou zbytečnou buzeraci nebo snahu Vás potopit (ale může). Ono to pro něj může být důležité třeba i na řešení pojistky apod. Předpokládám, že jako ostraha jste si měla všimnout záškodníků v objektu (chápu že nemusí být velký problém pro sprejera se ostraze vyhnout) ale kontrolovat malůvky na všech dveřích asi nebude zrovna Vaší náplní práce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2655
Zlatý ivzez 1558
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 728
Zlatý led 668
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 520
Zlatý marci1 513
Zlatý Kepler 504
Zlatý annas 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.