Avatar uživatele
_136

Mám nárok na průkaz ZTP/P pokud jsem po fraktuře Th12 a mám sníženou pracovní schopnost o 30%

Upravil/a: _136

Zajímavá 0 před 13 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Neznám Tvůj zdravotní stav. Ale ZTP/P je osoba zvlášť těžce postižená, která potřebuje průvodce. Osobně si myslím,že pokud budeš potřebovat průvodce, pravděpodobně nebudeš mít pracovní schopnost sníženou jen o 30%. Samozřejmě neznám Tvůj případ, ani přesná pravidla pro vystavení ZTP/P, klidně se mohu mýlit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Ne.

Možná budeš mít nárok na průkazku TP. Ovšem i o tom pochybuju! 🙄🥱

Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.

Zdroj: https://www.mpsv­.cz/-/priznani-prukazu-ozp

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Jste osoba zdravotně znevýhodněná, nebo ID?
Domnívám se, že průkaz ZTP/P, určitě ne.
Pokud vůbec ZTP....., je na revizním lékaři. S jeho přiznáním, souvisí „,mnoho“
závazků, ze strany MPSV.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Zdravotní postižení a následné zhodnocení pro průkaz ZTP/P je vždy posuzováno individuálně, na základě zdravotního stavu pacienta, ne jen podle snížení pracovní schopnosti. Zda máte nárok na průkaz, určí posudek posudkového lékaře za úřadem práce.

Váš zdravotní stav musí splňovat určité kritéria pro vydání průkazu ZTP/P. Pro průkaz ZTP/P je nutné mít výrazné omezení pohyblivosti nebo zraku. Průkaz ZTP/P se vydává invalidním důchodcům nebo osobám, kterým byla uznána invalidita třetího stupně (těžká invalidita), nebo pokud trpíte zdravotním postižením alespoň jednou z těchto kategorií: vážné pohybové obtíže, oslabení úchopu nebo funkce horních končetin, totální sluchová nebo zraková vada atd.

V případě, že dočasně nesplníte podmínky pro získání průkazu ZTP/P, pak byste se měla znovu nechat posoudit, jakmile se váš zdravotní stav zhorší. Pokud se domníváte, že nespravedlivě nesplňujete podmínky pro získání průkazu ZTP/P, měla byste se poradit s odborníkem na sociální právo.

Dejte si však pozor, nesprávná informace nebo nesprávné vyplnění žádosti může vést k odmítnutí průkazu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek