Karlos72

Mám nárok na odstupné, když mám nařízenou exekuci na plat, a zda mi dají něco na sociálním úřadu, když tvrdí že odstupn

Mám nárok na odstupné, když mám nařízenou exekuci na plat, a zda mi dají něco na sociálním úřadu, když tvrdí že odstupné je na nájem a na živobytí, na dobu která je rovna násobku odstupného a nebo zda to mzdová účetní musí poslat exekutorovi a mě vyplatí pouze tříměsíční životní minimum (kolik to je na jednu osobu v domácnosti?) a zbytek pošle exekutorovi. A zda je mi zaměstnavatel povinen, na mě vyžádaní, zkopírovat mojí zaměstnavatelskou složku.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

zaměstnavatel je povinnen umožnit nahlédnutí do tvých osobních záznamů a umožnit si udělat kopiii.

http://www.me­sec.cz/clanky/za­konik-prace-posudky-a-osobni-spisy-zamestnancu/

Další odpovědi
Drap

Exekuce nemá nic společného s odstupným. Pokud bude ostupné vyplaceno, může z něho být stržena část na exekuci, stejně jako z platu.Zaměs­tnavatel neni povinen kopírovat zaměstnaneckou složku.