Mám nárok na odstupné?

Jsem na rodičovské dovolené a právě jsem se dozvěděla, že firma ve které jsem stále zaměstnaná je v insolvenční řízení(od 21.4.2010).Stále mě o tom nikdo neinformoval.Chci se zeptat jestli mám nárok na odstupné.

Nejlepší odpověď
standa

Nárok na odstupné nevzniká proto, že se zaměstnavatel ´dostal´ do insolvenčního řízení…, ale až v okamžiku, kdy zaměstnanec obdrží výpověď z tzv. organizačních důvodů (§ 52/a-c), případně kdy se dohodne na ukončení prac.poměru z těchto organ.důvodů.

Pokud jste na rodičovské dovolené, tak vám žádný nárok na odstupné nevzniká…, musela byste projevit zájem se vrátit zpět a poté vám zaměstnavatel musí dát práci dle pracovní smlouvy a nebo (pokud má např. ´organizační´ problémy) vám dá výpověď nebo se s vámi dohodne na ukončení prac.poměru + odstupné.

btw. firma, která je v insolvenčním řízení, může po určitou dobu i nadále určité profese dál zaměstnávat, takže se nejedná ´automaticky´ o skončení s odstupným.

Další odpovědi
Jambalaya

No samozřejmě, že máte 🙂

člověk

záleží na tom,jestli firma ukončí činost,protože může být v řízení a vaše profese se neruší.
ale i od je pracák a inspektorát práce.

Klarisa

Já jsem po skončení mateřské odstupné dostala,jen proto,že mě nemohli zaměstnat-zrušili podnik,ale to bylo před 15 lety.Potom jsem už nikdy odstupné nedostala,když mě propustili,je ted jiná doba a mnohem těžší.