musak

Vyplacení odstupného

Potřebuji poradit ohledně výplaty odstupného,které bylo určené soudem.Soud určil,že mě má být vyplaceno odstupné ve výši 33.218 Kč.Podo­týkám,že nejsem zaměstnancem.Toto odstupné bylo zasláno právníkovi na účet a poníženo o 15%daň a mě byla zaslána výplatní páska jako zaměstnanec.Mám dojem,že by měl zaměstnavatel zaslat celou částku dle rozsudku na účet právníka.Děkuji za rady.Musak.
Doplňuji:
Doplnění:Jedná se o pracovněprávní vztah a já jsem dal zaměstnavateli okamžitou výpověď a zaměstnavatel jí neuznal.Bránil jsem soudně a soud mě vyhověl a v rozsudku je uvedená částka kterou musí vyplatit k rukám právníka (odstupné,úroky a právní zastoupení.Úroky a právní zastoupení došlo v pořádku,ale moje odstupné bylo poníženo o 15% a jsem uváděn jako jeho zaměstnanec.Jde mě o to,že to co mě strhnul na finanční úřad nezašle.

Odpovědi
Jambalaya

Předpokládám, že se jednalo o spor s bývalým zaměstnavatelem. Z odstupného se neodvádí soc. a zdrav. pojištění ale je z něj sražena záloha na daň. Platba prostřednictvím právníka je v pořádku. Bývalého zaměstnavatele požádejte o potvrzení o výši příjmů za rok 2011 a podejte daňové přiznání za toto období.
Odstupné je příjem ze závislé činnosti dle §6 ZDP, proto z něj daň musí být zálohově odvedena.