s

půl rok podpory se počítá i s odstupným nebo se to protahuje?

pracovala jsem ve firmě 7 let, dostávám tedy dvou měsiční výpověď a 3měsiční odstupné, ale nevím zda mi vznikne nárok na podporu nezaměstanosti, ale podle všeho co se dočítám tak asi ne.
1.1.2013 mám nárok na podporu,až po uplynutí odstupného a pak budu pobírat jen 3 měsíce nebo se to posouvá a bude 6 měsíců?

Nejlepší odpověď
Funna

česílko to má sice správně, ale nějak neodpovědělo na otázku..takže…při obdržení tříměsíčního odstupného bude podpora v nezaměstnanosti vyplácena až od čtvrtého měsíce nezaměstnanosti. Zůstává však ZÁCHOVÁNA DÉLKA PODPORY v nezaměstnanosti…a v odkazu si můžeš vypočítat, kolik to bude peněz…
http://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-davky/kalkulacky-a-aplikace/podpora-v-nezamestnanosti/

Další odpovědi
anonym

Neposouvá se to.

Podpůrčí doba pro poskytování podpory v nezaměstnanosti činí u uchazeče o zaměstnání, kterému je ke dni podání žádosti o podporu v nezaměstnanosti

do 50 let věku – 5 měsíců
od 50 do 55 let věku – 8 měsíců
nad 55 let věku –11 měsíců.

Uchazeči o zaměstnání se podpora v nezaměstnanosti neposkytuje po dobu, po kterou uchazeči o zaměstnání přísluší podle jiných právních předpisů odstupné, odbytné nebo odchodné.

To znamená, že 3 měsíce nebudete brát od ÚP ani korunu. http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch