kudy

Exekuce platu

Dobrý den chtěl bych se prosím optat mám exekuci na plat,plat mám 10000kč kolik stéto mzdy mi může být strženo a chtěl bych se ještě optat zamněstnavatel mi platí 44kč na hod čistého nevím zda nejmi zákonem dáno více a neplatí ani noční příplatky,svátky a ani dovolenou prý už bych byl moc drzí nevím jak bych se mohl bránit nechci přijít o práci děkuji za radu.Koudela

Nejlepší odpověď
Drap

Musí zůstat zachováno existenční minimum. Zaměstnavatel ti sice moc neplatí,noční příplatky a svátky by měl ,ale pokud si chceš zachvat práci, tak ti asi nezbývá než se neozývat. Mohl bys to dát samozřejmě k soudu a i by jsi vyhrál, ale zaměstnavatel by si našel velice rychle způsob, jak se tě zbavit

Další odpovědi
pusinka50

zaregistrujte se na níže uvedeném serveru, po registraci rozklikněte hned vpravo nahoře na modrozelené liště „Poradna“ a napište své dotazy do rubriky „Mzdy“. Do několika pracovních dnů, max do týdne, vám odpovědí na meil, který jim napíšete do registrace. Na tomto serveru i bez registrace najdete odpovědi k vašim dotazům. Na hlavní stránce www.finance.cz vlevo na zelené liště rozklikněte „Daně a mzda“, pak vpravo „Malý průvodce sekcí daně a mzda“ a tam „Mzda“ a najdete odpovědi na své otázky.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/

Lenjička

Určitě je dáno zákonem více, za mých brigád to bývalo 48 Kč, nyní je to přes 50 Kč. Exekuci vám mohou vyměřit tolik, aby Vám zůstalo životní minimum, což je na dospělého kolem tří tisíc… (pokud máte děti, tak i na ně minimum). Ale určitě bych se poradila s odborníkem, který Vám i poradí, jak na toho zaměstnavatele 🙂

Džanička

Asi nejlepší bude, když se objednáte do nějaké občansko právní poradny, které jsou ve velkých městech a zdarma, a vyřešíte to tam.. Je to lepší ústně, ale poradí Vám i po telefonu, ale podle toho co vše chcete vědět, tak to bude asi na dlouho.. Já tam už řešila několikrát různé věci, oni Vám poradí..