Avatar uživatele
Bonyrenča

Mám nárok na kompenzaci předpokládaných ušlých zisků?

Dobrý den, hned vedle mého pezionu, budou stavět developeři z jedné strany 7 bytových domů´, z druhé strany se bude stavět wellness centrum a ze třetí strany budou stavět parkoviště. Stavba by měla probíhat 5 let a já mám vážné obavy, že po dobu stavby nebudu moci provozovat ubytování, protože zřejmě nikdo nebude chtít jet na staveniště na dovolenou. Mám nárok na kompenzaci předpokládaných ušlých zisků?

Zajímavá 0 před 1612 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a co naopak stavbaři ??? u nás si pronajali ubytování v širokém okruhu na dva roky dopředu, všici spokojení a bez starostí, nesmíš vidět všechno hned černě …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Rozhodně ne. Na nic „předpokládaného“ neexistuje nikdy a nikde žádný nárok. Když, tak leda na prokazatelné ztráty.

Myslím, že tomu se říká podnikatelské riziko. Co na to územní plán? Jak dlouho existuje? Obávám se, že čehokoli se domoci i následně, natož „předpokládaně“ je naprosto nereálné.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

To je utopie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Budoucích ne, je možná jen náhrada už vzniklé škody. Spíš bych v rámci stavebního řízení požadoval zachování přístupu, parkování atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Vůbec si to neumím představit. To, že někdy někdo bude kolem tebe podnikat ve stejném oboru je očekávatelné. Tys tak taky někdy začal. A vůbec nepřemýšlej na argumentem, že ne. V nějaké vzdálenosti od Tebe naprosto určitě existoval podobný podnik. Myslíš, žes neměl právo začít podnikat? Nebo Tě někdo žaloval o ušlý zisk? Jinak se tomu taky říká volná soutěž, nebo-li konkurence. Ta dost často v normální kapitalistické společnosti vede ke zlepšování, nebo ke zlevňování, nebo k dělbě trhu. Někdy ale taky ke krachům. Holt budeš muset být dobrý, nabízet něco, co oni nemohou a podobně.. Pak žádný ušlý zisk nebude.

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bonyrenča

Jasně, to ani nepředpokládám, že by se kvůli mě, mělo přestat stavět, natož podnikat. Tady jde o to, že je to opravdu rozsáhlý projekt. Vedle nás nic nestálo, v podstatě jsme byli „penzion na zelené louce“ a teď to bude jedno velké staveniště! Proto ty obavy.

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… v územním plánu muselo být zakresleno, k čemu se okolní pozemky budou využívat …

před 1612 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek