Bonyrenča

Mám nárok na kompenzaci předpokládaných ušlých zisků?

Dobrý den, hned vedle mého pezionu, budou stavět developeři z jedné strany 7 bytových domů´, z druhé strany se bude stavět wellness centrum a ze třetí strany budou stavět parkoviště. Stavba by měla probíhat 5 let a já mám vážné obavy, že po dobu stavby nebudu moci provozovat ubytování, protože zřejmě nikdo nebude chtít jet na staveniště na dovolenou. Mám nárok na kompenzaci předpokládaných ušlých zisků?

Odpovědi
Mc Merkurion

… a co naopak stavbaři ??? u nás si pronajali ubytování v širokém okruhu na dva roky dopředu, všici spokojení a bez starostí, nesmíš vidět všechno hned černě …

Edison

Rozhodně ne. Na nic „předpokládaného“ neexistuje nikdy a nikde žádný nárok. Když, tak leda na prokazatelné ztráty.

Myslím, že tomu se říká podnikatelské riziko. Co na to územní plán? Jak dlouho existuje? Obávám se, že čehokoli se domoci i následně, natož „předpokládaně“ je naprosto nereálné.

elkon

To je utopie.

Pepa25

Budoucích ne, je možná jen náhrada už vzniklé škody. Spíš bych v rámci stavebního řízení požadoval zachování přístupu, parkování atd.

Edison

Vůbec si to neumím představit. To, že někdy někdo bude kolem tebe podnikat ve stejném oboru je očekávatelné. Tys tak taky někdy začal. A vůbec nepřemýšlej na argumentem, že ne. V nějaké vzdálenosti od Tebe naprosto určitě existoval podobný podnik. Myslíš, žes neměl právo začít podnikat? Nebo Tě někdo žaloval o ušlý zisk? Jinak se tomu taky říká volná soutěž, nebo-li konkurence. Ta dost často v normální kapitalistické společnosti vede ke zlepšování, nebo ke zlevňování, nebo k dělbě trhu. Někdy ale taky ke krachům. Holt budeš muset být dobrý, nabízet něco, co oni nemohou a podobně.. Pak žádný ušlý zisk nebude.

Bonyrenča

Jasně, to ani nepředpokládám, že by se kvůli mě, mělo přestat stavět, natož podnikat. Tady jde o to, že je to opravdu rozsáhlý projekt. Vedle nás nic nestálo, v podstatě jsme byli „penzion na zelené louce“ a teď to bude jedno velké staveniště! Proto ty obavy.

Mc Merkurion

… v územním plánu muselo být zakresleno, k čemu se okolní pozemky budou využívat …