Anna Maková

Mám nárok na dovolenou za druhou mateřskou, navazující na první rodičovskou dovolenou?

Ahoj, od 1.8. 2020 jsem byla na mateřské, poté rodičovská dosud. Mezi mateřskou a rodičovskou mi byla proplacena dovolená. Nyní jsem znovu těhotná. Mám nárok opět na dovolenou za mateřskou? Díky

Odpovědi
Pepa25

Nárok na dovolenou je za ODPRACOVANÉ dny, pokud vůbec nenastoupíte, tak logicky nárok nemáte (v r. 2020 vám propláceli dovolenou za odpracovanou část r. 2020, kterou jste si nemohla vybrat).

Anna Maková

Pokud vím, tak se mateřská dovolená považuje za ODPRACOVANOU dobu.....proto se právě ptám…

elkon

Zeptejte se účetního v práci.