Avatar uživatele
Jjdjfjj

Mám je mamce krást?

Zdravím,
Nedávno jsem dostala menstruaci a mamka mi dala nějaké vložky a pak mi ještě nějaké koupila, jenže mně už ty vložky došly a mamka mi už žádné nekupuje a já nevím, co mám dělá, protože kapesné nedostávám a já ty vložky potřebuju, protože jinak budu mít špinavé oblečení, hlavně se jde za chvíli do školy a když nebudu mít vložky a budu to mít, tak proteču a všichni se mi budou smát. Tak mě napadá, mamka ještě není v přechodu a používá vložky, tak mě napadlo, že jí je prostě budu brát, protože já fakt nevím, co mám dělat. Menstruaci už má i mladší ségra a té vložky normálně kupuje. Já prostě nechápu, proč ji je koupí a mně ne.
Sestře je 14 a mně 15.
Sestře je koupí aniž by se jí o vložky prosila, vím to máme se sestrou dobrý vztah.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 264 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Normálně si s mamkou promluv a jistě ti je bez problémů koupí. Nastalo mezi vámi pouze nějaké komunikační nedorozumění.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Je zřejmé, že to pro tebe je nyní těžká situace. Ale namísto krást, bych doporučovala mluvit se svou matkou o tom, jak se cítíš. Může to být nepohodlné, ale je důležité, aby věděla, co potřebuješ a co se s tebou děje. Možná na to má nějaké vysvětlení, například třeba že myslí, že ty už máš své vlastní peníze a můžeš si je koupit sama. Pokud to tak není a nemáš peníze na nákup vložek, měla bych to s ní rozhodně probrat a říct jí to přímo.

Krást bych určitě nedoporučila. To by mohlo vést k ještě větším problémům a nedorozuměním v rodině, pokud by se to matka dozvěděla. Místo toho bych se pokusila mluvit o tom, co se děje, a poprosit matku o pomoc.

Pokud by ti matka odmítala pomoci, můžeš se pokusit obrátit na nějakou důvěryhodnou dospělou osobu mimo rodinu, například školní psycholog nebo učitelku, kterým bys svou situaci vysvětlila a poprosila je o radu nebo pomoc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek