janani

Mám důchodové spoření, vždy jednorázově převedu finance na následující rok. Jak je úročen tento přeplatek?

mám důchodové spoření – vždy jednorázově převedu finance na následující rok. jak je úročen tento přeplatek úročen?

Odpovědi
Alesh

dotaz na banku

elkon

Když jsem měl důchodové spoření, nic jsem nepřeváděl a vybral jsem celou sumu, po ukončení pracovního poměru při odchodu do důchodu. Bylo to včetně úroků, příspěvků od zaměstnavatele a od státu.

Pepa25

Účastníku důvodového spoření nepřísluší úrok, ale podíl na výnosu příslušného fondu. Platba nad dohodnutý příspěvek může být dvojí: mimořádný vklad – ten musí být oznámen nebo prostě vyšší platba – ta se bere jako záloha. Takže myslím, že jednorázová platba předem nepřináší žádnou extra výhodu (na rozdíl od stavebního spoření, což je v podstatě účet s úročením zůstatku). Přesně ale odpoví jen studium VOP nebo penzijní společnost.