LucinkaLLL

Malování – učení

Jsem totální dřevo na malování a vůbec to neumím. Chtěla by jsem se to, ale naučit.. Myslíte, že by mě to na nějakých kurzech malování mohli naučit, i když je mi třináct let?

Odpovědi
quentos

existují tzv. základní umělecké školy, jejichž součástí bývá výtvarný obor, ale záleží hodně na tamějších učitelích. Někteří to berou volně a nenaučí nic, jiní jsou techničtější a chtějí, aby to člověk s výtvarnem někam dotáhl…
Doplňuji:
věk není problém, já do ZUŠ chodil od druhé třídy až do maturity

Awe

quentos:Ale pokud nejsi talent a jak píše výše, že je dřevo tak ti ani 10 škol nepomůže.Ty školy tě naučí maximalně různé techniky,ale jestli-že nemáš talent tak s tím nic neuděláš

lota

Řekla bych, že ano, škol je spousta, od různých kroužků na škole po komerční kurzy. Jen si vybrat, naučí tě techniku a snad i objektivní pohled. To, že máš pocit, že malovat vůbec neumíš totiž nemusí nutně znamenat, že to tak opravdu je, zvlášť když je ti 13. Svůj talent můžeš ještě objevit.:-)

vranovahan

Kurz by určitě mohl pomoct, ale pokud vůbec nemáš nějaké základy, tak bych možná jeden tip měla. Co třeba malování podle čísel? Mám na mysli toto https://www.ma­lujpodlecisel­.cz/ Já tak to teď doma učím malovat svoji malou a je to vlastně skvělá zábava. Hlavně na ní sleduji jak se čím dál víc zlepšuje. Třeba by ti to taky pomohlo.

quentos

Awe: to je sice pravda, ale mnohdy se zjistí, že v „dřevu“ dřímá skrytý talent, o němž dotyčný ani nevěděl.