zjentek

Mají lovci tornád nějaký „zbraně“, kterými mohou rozbít/rozptýlit trombu ještě dříve, než se spojí se zemí?

A pokud ne, tak proč ne?

Nejlepší odpověď
Daidal

Jasně. Rozptylovač tromby 3000 z budoucnosti. ;)

Protože lidé neumí zkrotit nebo ovládnout sílu přírody. Když nepočítáme nepřímou cestu jako znečišťování ovzduší.
Jednoduše nikdo nic takového nevynalezl. Zřejmě to není tak jednoduché.
Sice fyzika není moje silná stránka, ale podle mě, kdyby vybuchla jaderná zbraň v místě tornáda (nebo i před jeho vznikem), tak by ho to rozptýlilo, eliminovalo. :D

Další odpovědi
aliendrone

Nevím jestli lovci tornád, ale Kepler disponuje zbraní hromadného ničení „tajemný výbuch pod peřinou“, která si i s tornádem hladce poradí. BOHUŽEL následky jejího použití jsou takové, že (pokud bys měl na výběr) raději volil neničit tornádo. ;) :D

Ametyst

Asi ne. Ve filmu “Twister” se vědci aspoň pokusili vpravit elektronické senzory do oka tornáda.:-) Jestli se od roku 1996, kdy byl film uvedený, něco zlepšilo a vykonalo, nevím. Pochybuji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.