Avatar uživatele
bolak

Mají ještě stále smsky 160 znaků?

Už dvakrát jsem napsal zprávu z mobilu, ani ne 100 znaků, a pokaždé se mi to rozdělilo do dvou zpráv. Mám něco blbě nastavené v mobilu a nebo se to nějak za ta léta změnilo? Byla to moje první a druhá smska po nějakých 6 letech.

gecco: je to přesně tak jak píšeš, napsal jsem zkušebně 70 znaků (mgmgmgmgm..) a když jsem vložil jako poslední znak „ň“, rozdělilo se mi to do dvou zpráv, a když jsem ho smazal a pokračoval ve znacích bez diakritiky, nechalo mě to napsat ještě 90 znaků..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 0 před 3176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to jednoduché…
SMS může mít max. 160 znaků, ale pokud se v ní vyskytne aspoň jeden znak s diakritikou, zkracuje se délka na 70 znaků (jde o jiný standard)…
Na druhou stranu – telefony umí delší SMS (některé až, tuším, 5× 160) – při odeslání ji rozkouskují po 160 znacích (a i zaplatíš, jakobys poslal více zpráv), po přijetí ji telefon zase ´složí´…
_____________­____________
😉

Upravil/a: gecco

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bolak Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odik

Tohle se mi stalo před pár lety s prvním chytrým telefonem … automaticky přidával diakritiku a zpráva je kvůli tomu větší, než kolik má znaků = dojde k rozdělení. Jinak délka 160 znaků platí stále.

Upravil/a: odik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

No právě rozdělilo kdyby to nemělo 160 znaků tak ji neodešleš 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

odik, gecco: aha, tak to bude ono, já píšu s diakritikou a dřívější mobil ji ještě neměl

před 3176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Tak si ji – případně, vypni…
😉

před 3176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to jde? tywe, to jsou zas novinky.. kde to provedu?

před 3176 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek