Rokio

Mají démoni v pekle mezi sebou dobré vztahy?

Chovají se démoni špatně jen k hříšníkům, nebo mají negativní vztahy i mezi sebou navzájem?

Zajímalo by mě, jestli spolu spolupracují, je mezi nimi kamarádství, společně tráví volný čas, dělí se o tipy, jak mučit hříšníky apod.

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se někdy na peklo ptal, takže víte, že je rozdělené na několik části, v nichž jsou duše řazené podle prohřešků., na něž dohlížejí pekelníci.

Takže i z toho plyne, že existuje v pekle určitá hierarchie. Je velmi dobře organizované. najdeme i určité sekce, odbory, v jejichž čele je „šéf“.

Nejvyšší je elita, která je nadřazená, zatímco ti dole, kteří přikládají do kotle, musí poslouchat. Mezi jednotlivými patry, či sekcemi mají spojení tzv. velvyslanci.

Co třeba český čert?

"Český čert se ve své původní podobě vždy podobá člověku. Ovšem kulhá, ať už bez zjevné příčiny nebo pro kopyto na jedné noze. Dalším poznávacím znamením jsou malé růžky ve vlasech, drápů na rukou se později čerti zbavit dokázali. Móda se po staletí neměnila, čeští pekelníci preferují černou případně chodí v zelené myslivecké uniformě.
Samozřejmě je nadán umem změny ve zvíře – nejčastěji to bývá černá kočka, případně pes stejné barvy a ohnivých očí. Celoevropská ďábelská obliba v přeměně do kozla v České kotlině tak častá nebyla.

Stejně jako po celém světadíle, i u nás čerti postavili celou řadu staveb a provedli mnoho terénních úprav – postavili hrad ve Dvoře Králové, Ronštejně, mosty či brány v Lanšperku, na Dobříši i jinde. A zanechávali nejrůznější stopy, ať už v kamenech (Jihlava, Železná Ruda, Humpolec) či v podobě kamenů samých (Vyšší Brod, Stříbro, Velké Meziříčí). Také orali brázdy, vršili kopce, seznam by to byl dlouhý a zahrnoval několik desítek míst."

Projděte si odkaz, dovíte se víc. Jenže z pekla se nikdo nevrátil, aby potvrdil, jak to je.

http://www.fex­t.cz/bestiar/bes­tiar_006.htm

Takto uvažuje předkřesťanská mytologie, i když do ní byly dodány křesťanské prvky – původ čertů a lidská duše.

Znova upozorňuji na Dantovo Božskou komedi. Seznamte se třeba jen s částí Peklo a dovíte se , koho a co v Pekle Dante viděl.

Další odpovědi
Kelt

Pokud věříš v nebe a peklo, tak předpokládej, že všude jsou obyvatelé s nejrůznějšími charakterovými vlastnostmi. A protože platí protiklady se přitahují, budou tam určitě nějaké spolky. O jejich činnosti toho moc nevím. Moc nepublikují a nemám na ně spojení.

Drap

To bude stejné jako u lidí. Někteří mají mezi sebou dobré vztahy jiní špatné

Lamalam

Ne každý démon žije v pekle, řada z nich nemá s peklem vůbec nic společného.

ivzez

Nedovedu si představit, že by démoni
mohli mít k někomu (nebo něčemu) dobrý vztah.

Nevěřím v posmrtný život ani v peklo s démony.

Věřím tomu, že si každý nosíme své „démony“
v sobě, např. v podobě různých obav, nepřejícnosti,
chamtivosti, závisti, …

_______

»Chovají se démoni špatně jen k hříšníkům?«

Pokud by démoni v pekle „plnili své pracovní
povinnosti“, chovali by se dobře.

Špatně by se chovali, kdyby se k hříšníkům
z našeho úhlu pohledu „chovali dobře“…

replicator

Podle mě je peklo místo, kde je nekonečná tma a jsou tam navždy bloudící duše.
Všechny bytosti tam válčí ve snech bez ohledu na hierarchii a síle protivníka.
Snaží se způsobit co největší strach a utrpení.

luckykubrt

Zdá se, že satan ďábel s jeho démony spolupracuje. Všichni se stali nepřáteli Jehovy Boha a svádějí na scestí i lidstvo. Lidi, kteří milují Jehovu Boha dokonce pronásledují, mučí a zabíjejí. Ďábel chce od uctívání jediného a pravého Boha odvrátit všechny lidi. Ale je to lhář a zabiják. Nakonec až sám skončí v pekle (symbolickém ohnivém jezeře neboli gehenně z něhož není návratu k životu) ustane jeho činnost neboť není poznání ani myšlení v hrobě. Opak života je smrt. Lidé, kteří zemřou jsou opravdu mrtví a žádný ďábel pod nimi nepříkládá pod kotel.

anonym

Stejná odpověď jako na otázku. Mají dinosauři na této planetě mezi sebou dobré vztahy ? Těžko říct, žádní tu nejsou ! 🙂