AnnMary

Magisterské studium

Nevíte prosím někdo, kde a zda je možné studovat kombinovaně magisterské studium psychologie, když nemám Bc. psychologického zaměření? Děkuji
Doplňuji:
Děkuji, ale to všechno vím. Zajímalo by mě, KDE (jestli vůbec) lze studovat psycho Mgr.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Možné to je, když uděláš přijímačky. To si holt budeš muset sama nastudovat. A když tě pak přijmou, tak je možné, že budou chtít, aby sis dodělala některé profilové předměty z bakalářského studia.
Doplňuji:
ad quentos – to není zase tak pravda, na navazující magisterský obor lze přestoupit i z bakalářského na prosto jiného oboru, ale dotyčnýmusí složit zkoušky a tím dokázat, že má patřičné znalosti na úrovní bc státnic. Kamarádka to takhle absolovala a úspěšně – Bc. má z jednoho oboru a Mgr. z úplně jiného oboru.

Další odpovědi
quentos

Moment, to záleží na tom, zda se jedná o NAVAZUJÍCÍ kombinované magisterské studium, nebo nikoli. Pokud jde o navazující, tak to máte smůlu, protože se jmenuje navazující právě proto, že navazuje na bakalářské, které je nutno mít předtím úspěšně ukončeno.
Není-li navazující, pak se jedná o klasické pětileté a před ním bakaláře mít nemusíte, protože po těch pěti letech budete magistrou „rovnou“.
Doplňuji:
jo takhle, správná připomínka: takže máte-li Bc. , ať už jakékoli, neměl by to být problém.

Syd

To by ses měla dočíst na stránkách konkrétní fakulty, kde chceš studovat, jaké jsou podmínky přijetí.

pusinka50

Zeptej se tady, v Praze ho prý už několik let neotvírají, připadá zřejmě v úvahu jen Brno a Olomouc

http://www.ff­.upol.cz/menu/struk­tura-ff/katedry/katedra-psychologie/rozvrh-a-harmonogram/

http://www.job­s.cz/vysoke-skoly/humanitni-a-spolecenske-vedy/psychologie-a-psychoterapie/stu­dium-N-magistersky-navazujici/forma-K-kombinovana/

http://psycho­logie.jaknani­.cz/index.php/faq/qu­estion/Dobr%C3%BD-den,-zaj%C3%ADm%C3%A1-m%C4%9B-d%C3%A1lkov%C3%A9-studium-psychologie..-Je,-nebo-nen%C3%AD-mo%C5%BEn%C3%A9%3F-D%C3%ADky-za-odpov%C4%9B%C4%8F.-.html

Lucijej

Třeba u nás to probíhalo tak, že kdo měl prospěch zacel bc studium průměr do 1,5 a státnice s vyznamenáním, tak přijímačky na mgr. studium byly formou pohovoru, kde jsme si popovídali o tom, jak jsme prožívali státnice a že jsou rádi, že chce me pokračovat. Kdežto, kdo měl horší prospěch nebo přestupoval z oboru nebo i ze školy, měli ještě i písemný test. Ale je fakt, že ti, kdo se hlásili z jiné školy, přijímačky nesložili – v mém ročníku.

Lucijej

http://www.vy­sokeskoly.cz/vyh­ledavac-programu-oboru/vysledky?hle­danec=psycholo­gie