comedian

Kde studovat mýty různých kultur? Nejen ty evropské, ale i další kontinenty.

Po bakaláři, který byl zaměřěný na informatiku, bych se chtěl věnovat historii. Konkrétně mýty různých kultur. Ale nevím zda se to někde vyučuje a navíc, jestli bude tento přechod z Bc na Mgr možný.

Odpovědi
LeVovič

zkus wiki, tam jistě něco najdeš :)

anonym

  1. ´projdi´ si nabídky univerzit, které umožňují studium etnografie či antropologie (příp. teologie) – např. UK, fakulta Humanitních studií, ale asi se neomezuj jen na univerzity české
  2. každý studijní obor (a stupeň) bude mít definovány nějaké ´vstupní´ podmínky, které musí uchazeč o studium splňovat, takže obecně to nejde říct – ale je fakt, že informatika asi nebude úplně vyhovující, musel bys spoustu oborů dostudovat (dodělat zkoušky) – asi bys měl jednodušší toho Bc. udělat ještě jednou ve vhodném oboru

Emefej

Kromě etnografie se na to zaměřuje také religionistika, která se přednáší na řadě filosofických fakult. Jestli Tě přijmou na magisterské studium s bakalářským titulem z IIT, silně pochybuji.