Mmm.

Má zaměstnavatel právo mi zadržovat výplatu na úkor tohoto zařízení? Popřípadě jak mám postupovat?

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu.
Můj bývalý zaměstnavatel mi nezaslal mzdu, ačkoliv je již po termínu ( mělo se stát nejpozději k 18tému tohoto měsíce ). Mám své placení, jako každý jiný ( hypotéka, úvěr na vůz ) a „díky“ tomuto problému jsem již ve zpoždění se splátkou, jelikož mám trvalý příkaz k úradě k 20tému v měsíci. Se zaměstnavatelem jsem rozvázal poměr ve zkušební době, ale i s tím byl „problém“ že vůbec si dovoluji odejít.
Bohužel pro mě ( nevím zda to tímto může být nějakým způsobem ovlivněno ) se mi stala taková nepříjemnost, kdy jsem zaměstnavateli způsobil škodu poškozením čtecího zařízení ve výši cca 10 tisíc. Byl mi zaměstnavatelem vystaven dokument kde je uvedena částka k úhradě na jejich účet, ale bez jakéhokoliv termínu splatnosti. Samozřejmě jsem dokument dal k projednání do pojišťovny kde jsem pojištěný na tzv. blbost ( čekám na vyjádření pojišťovny ). Moje otázka zní: Má zaměstnavatel právo mi zadržovat výplatu na úkor tohoto zařízení? Popřípadě jak mám postupovat? Z banky mi neustále zasílají upomínky a je to opravdu nepříjemné.

Děkuji za Váš čas a brzkou odpověď.

S pozdravem M.

Odpovědi
Mc Merkurion

… po termínu není, na výplatu má celý následující měsíc, za který má být vyplaceno, plus ještě čtrnáct dní >>> holt, jen dodržuje zákon …

Mmm.

Děkuji za odpověď. Pokud dobře rozumím, měl bych tedy obdržet mzdu za vykonávanou práci v období 1.10.2016 – 31.10.2016 nej­později ke konci tohoto měsíce tzn. 30.11.2016 + 14 dní?

JájsemRaibek

Do patnácti dnů po výplatním období. To není 18., ale nejpozději ke konci následujícího měsíce. Ano, v tomto případě do 15.11.2016

Mc Merkurion

… si se asi přecvakl: 15.12., ne 15.11.?

JájsemRaibek

Jooo, přecvakl, platí 15.12.2016