Kryšpín

Má význam udržovat památky i po 70 letech?

Německý podnikatel má v úmyslu v Mulhausenu což byla malinká pobočka vězení Buchenwaldu t.z.v. Martha 2 má plán vybudovat na místě velké zábavné centrum a další vyžití pro občany. Historička mluvčí památek Gunnar Luttgenauová je proti.

Tolik zpráva z denníku Bild ze dne 30.1.2019

Nejlepší odpověď
led

V tomto prípade súhlasím s Gunnar Luttgenauovou. Takéto pamiatky hrôzy treba udržiavať ako varovanie pred ich opakovaním.

Zámer nemeckého podnikateľa nie je len v neskoršom finančnom zisku zo zábavy, ale v snahe zatrieť všetky pozostatky hrôz fašizmu. Čo oči nevidia, srdce nebolí a všetko upadne do zabudnutia, až kým moc neuchopia do rúk noví bojovníci s myšlienkou fašizmu.
Ako malú ukážku si pozrite napríklad hlásania Kotlebovej Ľudovej strany na Slovensku. Ak sa nemýlim aj v českej politike boli podobní.

Další odpovědi
ivzez

Kryšpíne, čemu na prosbách o odkazy nerozumíte?
Proč zase chybí odkaz → jak si mohu Vaše tvrzení ověřit?

Nazvat Mauthausen (nikoliv Mulhausen) »malinkou pobočkou „vězení Buchenwald“«? Jste tak otrlý nebo takový ignorant?

Jsou Vám jedno osudy vězňů bývalých koncentračních táborů
Buchenwald a Mauthausen?
____

Samozřejmě, že má smysl udržovat památky.

A Vaše otázka svědčí o tom, že pro památníky tohoto druhu
to platí dvojnásob.

Kryšpín

Ivzez, odkaz byl denník Bild a další německý tisk v případě že to nestačí požádejte administrátora aby zakázal dávat otázky, které nejsou dle představ kritiků. Nejsem cynik, ale pokud uvedené v Německu dostane zelenou, tak se o tom možná může v Česku diskutovat, pokud napíši něco kritického tak informátoři / můj šéf má názor práskači / ihned otázku nahlásí a administrátor musí jednat, je pod tvrdou kontrolou. Podobně jako když Piráti žalují na české politiky do Bruselu, tak Brusel jedná.