Kepler

Má vůbec nemoc způsobená Covidem 19 své jméno?

Třeba covidióza, wuchanióza, nebo čínský mor? Pokud nemá, navrhněte!

Nejlepší odpověď
Pepa25

COVID-19 je název nemoci (způsobené koronavirem SARS-CoV-2, dříve označovaným jako 2019-nCoV). Řekl bych, že zůstane u zkratkového názvu …

Další odpovědi
quentos

To D na konci znamená „disease“ = choroba. Takže jak už bylo řečeno, už jde o název nemoci…

zjentek

Mně by se nemoc líbila jako covboj, popř. ženského rodu jako covbojka! Chřipka covbijka.

Covboj =

  1. boj s covidem
  2. boj covida, boj se covida! (;

Př: Napadl mě kovboj, pět týdnů jsem byl v limbu!

Kepler

Pepa: já myslel, že je to název viru, ne nemoci.

quentos

Sorry, měl jsem tam A navíc. Virus se jmenuje SARS-CoV-2 (viz dřívější odpověď).