BEAES

Má Steve Fossett něco společného s ČR?

Čím se proslavil?

Nejlepší odpověď
annas

Obrovská žlutá vzducholoď, kterou před lety v Evropě pilotoval nejslavnější vzduchoplavec světa Steve Fossett, který tragicky zahynul při letu, proletěla loni na podzim nad Prahou.
Jinak Steve Fossett (22. dubna 1944 Jackson, Tennessee – 3. září 2007, Nevadská poušť) byl americký miliardář a dobrodruh. Stal se držitelem několika desítek světových rekordů jako pilot, námořník či dálkový plavec. Steve Fossett se ztratil 3. září 2007 při letu nad pouští ve státě Nevada, aniž by někdo zachytil nouzový signál – podle WIkipedie.

Zdroj: http://www.mo­jecelebrity.cz/cla­nek/video-nad-ceskem-leta-slavna-fossettova-vzducholod-41655