anetteline

Má sídlo Větrná Hůrka nebo Drozdov z románu od Emily Bronteové reálný předobraz?

Odpovědi
hanulka11

je to skutečná předloha na román

Na Větrné hůrce je román, který z velké části tvoří několik vyprávění složitě chronologicky komponující děj mezi lety 1770–1803. Lockwood je gentleman z Londýna unavený společností, který si v Yorkshiru pronajme dům zvaný Thrushcross Grange (Drozdov). Majitelem domu je Heathcliff, který přebývá v nedaleké vzdálenosti v usedlosti zvané Na Větrné hůrce. Spolu s Heathcliffem se Lockwood v neutěšené domácnosti seznámí s mladou Katkou Heatcliffovou a Haretonem Earnshawem. Zaujat skupinou tak nesourodých lidí, dozví se z vyprávění služebné Nelly Deanové historii dvou rodů, která začíná kolem roku 1770:.....dál čti v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na_V%C4%9­Btrn%C3%A9_h%C5%A­Frce