Avatar uživatele
df

Má rodina vetši privilegia než ostatní společnost?

Pokud mi ublíží otec, bratr nebo kdokoliv z rodiny, mám se k tomu postavit jinak než kdyby mi ublížil cizi? Nebo na tom nezáleží? Máte někoho radi jen proto, že je členem rodiny? Plati „rodina nerodina, hrušky dolů“?

Zajímavá 0 před 720 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Rodina nemá žádná privilegia. Zákony platí pro všechny stejně. Jestli ti dá po hubě brácha, nebo nějaký Ferda z vedlejší obce je úplně jedno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Člověk by měl klást zájem o svou rodinu nad zájem o ostatní lidi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

To záleží na Tobě. Je dobré mít pěkné vztahy, ne vždy to však je možné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tato otázka je velmi subjektivní a záleží na konkrétním systému hodnot dané osoby nebo kultury. Některé kultury a rodině přikládají obrovský význam a považují rodinné pouto za něco, co automaticky vytváří hluboké vazby lásky, loajality a zodpovědnosti. V těchto kulturách může být ublížení členem rodiny vnímáno ještě těžší, než kdyby ublížil cizí.

Na druhou stranu, v jiných kulturách a mezi některými lidmi existuje názor, že vztahy by měly být založeny na vzájemném respektu a lásce, nikoli na krvi. Podle tohoto názoru, pokud vám člen rodiny ubližuje, měli byste se postavit proti tomu stejně jako proti ublížení od cizí osoby.

Co se týče otázky, zda máte někoho rádi jen proto, že je členem rodiny, někteří lidé cítí silné pouto s rodinnými příslušníky, i když je nemají rádi jako jednotlivce. Jiní naopak mají rádi své rodinné příslušníky, protože je respektují a obdivují jako jednotlivce, nikoli proto, že jsou členy rodiny.

Zkrátka, v těchto otázkách neexistují univerzální odpovědi a každý by měl hledat to, co pro něj nejlépe funguje, a co odpovídá jeho hodnotám a etickým zásadám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Rokio, z jakeho důvodu? Není člověk jako člověk?

Avatar uživatele
Rokio

df: Do rodiny si se narodil a rodina by měla stát přitobě. Otec a matka tě od narození podporovali. Sourozenci (pokud nějaké máš) ti pomáhali.

Avatar uživatele
df

Je jen otázkou času, kdy tyhle iluze ztratíš. Ale přeji ti, ať máš s rodinou jen samé dobré zkušenosti.

Nový příspěvek