Kalim_YT

Má ocet nějaký chemický vzorec?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ocet ne, ale kyselina octová ano: CH3COOH. Ocet je obyčejně směs 8% k.o. s vodou, barvivy a chuťovými látkami podle původu surovin a způsobu výroby. Třeba vinný ocet se původně vyráběl octovým kvašením vína (jaká škoda).

Další odpovědi
mosoj

Hlavní složkou octa je asi 8% kyselina octová ( karboxylová kyselina CH3COOH)
+ mnoho dalších org. příměsí podle suroviny, z které se ocet vyrábí.

aliendrone

Tak nevím, jestli jsi Tatar nebo co, ale nechápu proč se ptáš na něco, na co jsem ti před chvílí odpověděl! Mongolsko… :(
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-chemicky-vzorec-slouceniny-chloridu-sodneho-a-octu