Kalim_YT

Jaký je chemický vzorec sloučeniny chloridu sodného a octu?

Ahoj, je tady nějaký chemik, co mi řekne chmický vzorec Smíchaniny soli a octu? Děkuji za odpovědi..

Nejlepší odpověď
Kepler

Ty dvě látky spolu nereagují. Chlorid sodný je sůl silné kyseliny a silné zásady, kyselina octová je slabá kyselina a nemá šanci nahradit chloridový aniont.

Další odpovědi
aliendrone

No protože to podstatné už vynesl Kepler (ZASE přede mnou!!!), tak jen dodám, že ocet NENÍ sloučenina, ale směs. Převážně z kys. octové a vody. A Kepler je ZLOČINEC – to kdybys to náhodou nevěděl! ;) :D :D