dgfdgf

Má nějakou nevýhodu jít k doktorovi kvůli problémům s alkoholem?

Když někdo spáchá trestnej čin, tak u soudce nebo někoho, to má horší, když porušil zákon už někdy dřív. Může protialkoholní léčba způsobit jakoukoliv nevýhodu?

Nejlepší odpověď
led

Jestvuje aj „dobrovoľná liečba“. Poznám konkrétny prípad, kde alkoholik uznal svoju slabosť,rozhodol sa „takto to ďalej nejde“ a dobrovoľne požiadal o protialkoholickú liečbu. Pomohlo mu to.

Další odpovědi
Kepler

Ano, pokud byla taková léčba soudně nařízena a pacient by ji porušoval. Pokud by se pachatel pokoušel léčit z vlastní vůle ústavně nebo ambulantně, pak v tom žádnou nevýhodu nevidím. Ovšem léčba v ústavu, ať už z jakýchkoliv příčin, zanechá na alkoholikovi nesmazatelné společenské stigma, protože se o tom každý dozví. Úspěšnost ústavní léčby se počítá pouze v jednotkách procent, rozhodující kritérium je dobrovolnost a pevná vůle.

zjentek

Nevýhodu to má tu, že chlastu se už V ŽIVOTĚ nenapiješ v klidu a pohodě.

led

Kepler, nemôžem plne súhlasiť „Ovšem léčba v ústavu, ať už z jakýchkoliv příčin, zanechá na alkoholikovi nesmazatelné společenské stigma, protože se o tom každý dozví.“, sú aj výnimky. V mnou opisovanom prípade, dotyčný práve naopak stúpol na cene v okoli za riešenie svojho problému.
Ale na druhej strane možno povedať „výnimka potvrdzuje pravidlo“

Kepler

Částečně máš pravdu, pokud se jedná o rodinu nebo nejbližší přátele. U takových stoupneš v ceně. Ale buď si jistá, že ten kdo okolnosti nezná a náhodně se o tom dozví (klepy se šíří nadzvukovou rychlostí), pak už jsi v jejich očích jen „ten ožrala co se musel léčit“. Věř mi pár takových případů znám. Ústavní léčba napáchá víc škody, než užitku. Většina lidí jsou v tomto ohledu pitomci.

led

Preto o tom píšem, lebo nemožno súdiť človeka len na základe jedinej neúplnej informácie