Avatar uživatele
Bronzový

Má nějakou nevýhodu jít k doktorovi kvůli problémům s alkoholem?

Když někdo spáchá trestnej čin, tak u soudce nebo někoho, to má horší, když porušil zákon už někdy dřív. Může protialkoholní léčba způsobit jakoukoliv nevýhodu?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jestvuje aj "dobrovoľná liečba". Poznám konkrétny prípad, kde alkoholik uznal svoju slabosť,rozhodol sa "takto to ďalej nejde" a dobrovoľne požiadal o protialkoholickú liečbu. Pomohlo mu to.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, pokud byla taková léčba soudně nařízena a pacient by ji porušoval. Pokud by se pachatel pokoušel léčit z vlastní vůle ústavně nebo ambulantně, pak v tom žádnou nevýhodu nevidím. Ovšem léčba v ústavu, ať už z jakýchkoliv příčin, zanechá na alkoholikovi nesmazatelné společenské stigma, protože se o tom každý dozví. Úspěšnost ústavní léčby se počítá pouze v jednotkách procent, rozhodující kritérium je dobrovolnost a pevná vůle.


Avatar uživatele
Zlatý

Nevýhodu to má tu, že chlastu se už V ŽIVOTĚ nenapiješ v klidu a pohodě.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Kepler, nemôžem plne súhlasiť "Ovšem léčba v ústavu, ať už z jakýchkoliv příčin, zanechá na alkoholikovi nesmazatelné společenské stigma, protože se o tom každý dozví.", sú aj výnimky. V mnou opisovanom prípade, dotyčný práve naopak stúpol na cene v okoli za riešenie svojho problému.
Ale na druhej strane možno povedať "výnimka potvrdzuje pravidlo"

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Částečně máš pravdu, pokud se jedná o rodinu nebo nejbližší přátele. U takových stoupneš v ceně. Ale buď si jistá, že ten kdo okolnosti nezná a náhodně se o tom dozví (klepy se šíří nadzvukovou rychlostí), pak už jsi v jejich očích jen "ten ožrala co se musel léčit". Věř mi pár takových případů znám. Ústavní léčba napáchá víc škody, než užitku. Většina lidí jsou v tomto ohledu pitomci.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Preto o tom píšem, lebo nemožno súdiť človeka len na základe jedinej neúplnej informácie

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4163
Zlatý Drap 2578
Zlatý led 1831
Zlatý marci1 1423
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý Kepler 1227
Zlatý quentos 1207
Zlatý ivzez 957
Zlatý mosoj 896
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.