Lukáš Rusek

Má něco silnější gravitaci než černá díra?

Když z ní nemůže uniknout ani světlo tak podle mě jí má nejsilnější.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne

Jedině obří černá díra.

Další odpovědi
aliendrone

Ne

Kepler má pravdu. Ohledně horizontu událostí je fuk, jakou má plochu, intenzita gravipole je na něm stejná. Jediný rozdíl je v jeho ploše, hmotnější černá díra má větší „povrch“, potažmo její účinky se projevují silněji na větší vzdálenosti. :)

Ovšem i zjentkova odpověď plyne z hlubokého a praktického poznání lidské existence, o tom není pochyb. ;) :D :D

Disraeli

Ano

Tvoje máma! 😅

(musel jsem… to se vyloženě nabízí ;)).

zjentek

Ne

Vyholená díra! 😆

paul1

Ne

EKSOT123

Ano

Otázka je, jak je to s gravitací v době okolo velkého třesku, kdy bylo všechno ještě pohromadě.

Justin1

Ne

Dochy

Alien: Kepler má pravdu, ale ty ne 😉
Intenzita gravitačního pole bude na horizontu událostí reálně různá. U malé černé díry musí dokázat ohnout paprsek světla do poloměru třeba menšího než 5 km. U velké černé díry stačí když ohne světlo do poloměru pod 100km… Nestačí na tu druhou variantu podstatně menší intenzita grav. pole? 😉