Disraeli

Má míšenec černocha a Asiata nějaký název?

Celkem logicky by to mohl být i afroasiat – ale to není kříženec „Afričana“ a „Asiata“, ale lidé žijící na pomezí Afriky a Asie (Arabové). Tedy geografické a kulturně-etnické označení.
Docela mě překvapilo, že jsem se s tím nesetkal a nikde to není, alespoň to není známé, protože existuje řada pojmenování pro řadu kříženců všech ras i jejich potomků a následného křízení s dalšími rasami nebo kříženci/míšenci, ale s pojmenováním pro míšence černocha a třeba Číňána (nebo prostě mongolodiního) jsem se nikdy nesetkal.
Tady jsou takoví základní míšenci lidských ras, ale černoch+Asiat tam není: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/M%C3%AD%C5%A1e­nec

Všem černochům se omlouvám se užití „hanlivého“ slova černoch, ale nevím, jak to nehanlivě a odborně napsat. Negr/negroidní je nejspíš vyloženě hanlivý, Afričan se na to vyloženě nehodí a pojmenovávat černochy Afroameričan – žijící mimo Ameriku/USA – už vůbec ne. Nejsme v USA, tak to snad zůstane nenahlášeno. Ostaně nechápu proč „běloch“ není pro bělochy urážlivý, ale „černoch“ pro černochy ano.

Odpovědi
Rokio

Jsou to zambové.

Kepler

Jestli jsem to pochopil dobře, tak by to měl být zamba https://www.zsmu­tejovice.cz/e_dow­nload.php?file=da­ta/editor/494cs_1­.pdf&original=1­.+lidsk%C3%A9+ra­sy.pdf

Pepa25

Pod Asiatem je představuju někoho mongoloidní rasy (v zastaralé rasové klasifikaci), ti nikdy a nikde s Afričany nesousedili, takže se neměli kde mísit. Samozřejmě, v moderním globalizovaném světě je vše možné, včetně Číňanů v Africe a samozřejmě také v USA (třeba Tiger Wood je míšenec s evropskými, africkými a asijskými prvky a sám se nazývá Cablinasian)

Zdroj: https://en.wik­tionary.org/wi­ki/Cablinasian

EKSOT123

Mezi míšenci žluté (ev. rudé) a černé rasy je spousta známých osobností. Dokonce i zvířat, kde je asi nejslavnější včelka Mája. Podle mě je na první pohled zjevné, že jeden z předků této japonské hrdinky musel být z Afriky: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=RifguRUUM­Ns

Disraeli

Co jsem našel, tak existuje tohle https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Afro-Asians přeloženo tedy jako Afroasiat – ale nedá se to použít vzhledem k tomu, že je to zároveň označení pro Araby. Varianty jsou ale „africký Asiat“ nebo „černý Asiat“, popřípadě „Blasiat“ (blasian).

Disraeli

Rokio to je ale myslím míšenec černocha a původního obyvatele Ameriky – což není tak úplně míšenec negroidního/čer­nocha a mongoloidního/A­siata.

Disraeli

I když vlastně berou původní obyvatele latinské Ameriky – což byli/jsou mongolidní. Takže to je negroidní plus mongoloidní, ale není to myslím vyloženě Asiat a Afričan, ale to je asi jedno…

Disraeli

Ona se bere jako mongoloidní i „rudá rasa“ a tedy i pův. obyvatelé Ameriky všeobecně, to jsem nevěděl. Takže Aztékové, Toltékové, Inkové, Mayové,… ti všichni jako mongoloidní… to se mi ale nějak nezdá. Myslel jsem navíc, že to je/jsou rasy samy o sobě.

Disraeli

_Bůh_, to ale nic nedokazuje.
Hanlivé a urážlivé je všechno, co řekne USA – repsektive tamější menšiny – že takové je, včetně slov negr, černoch a další.

_Bůh_

Koho může urážet slovo negr? Je to jen slovo