Kelt

Ma mají tato dvě slova něco společného kromě toho, že to jsou homonyma?

Jedná se o „kuš“ Jednak jako samostříl a jednak jako rozkaz mlčet od slovesa kušnit, které se okrajově používá.

Nejlepší odpověď
annas

Napsal jste, že jde o homonyma. Už z toho vyplývá, že slova byla odvozená z různého základu.

"1. kuš, kušte, sloveso kušovat – mlčet, dáti pokoj (stejně vídeňské kuschen , maďarské kusol). vše velmi vulgární.
Slovenské kuš a vulgrání kušať = ´být potichu.

Původně myslivecký výraz z fr. couche = lež!, na psy; ze šlechtického prostředí se dostalo mezi myslivce a později proniklo k ostatním lidem.
Ze stejjného pramene je německé kusch! a maďarské kuss! "

„2. kuše, staročesky kušě = ‘středověký samostříl’.. Jen ve slovenštině = kuša a polštině. = kusza. Původ nejasný.“

V. Machek: Etymologický slovník

Další odpovědi
dejavu

Kuš nebo kušuj je od německého slovesa kuschen. 2. výklad tohoto slova uvádí původ starší, kdy to pochází ze slova couche – lehni, více zde http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4947
S kuší jako takovou nemá žádnou spojitost. Navíc ta je v 1. p. kuše.
Kuš je ještě město v Namibii a Velkou Kuš najdete i na Strakonicku.

anonym

„drž pusu nebo tě trefím“,spojitost jednoho významu.