Smack

Má cenu pít alkohol, když pociťujeme druhý den úzkost?

Pivo,víno,destiláty atd.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, o který druh alkoholu jde. Záleží na zvyku, množství, zda jde o víno, pivo či tvrdý alkohol .Zda jste pil nalačno, nebo po jídle atd.

Každý je jiný, každý alkohol jinak snáší. To ale neznamená, že jeho pití schvaluji.

Něco jste si vyzkoušel, na druhý den jste měl pocity úzkosti, tudíž je vhodné se alkoholu vyhnout,.

Jako u všeho jídla i u pití alkoholu, platí střídmost, znát míru, protože snadno může dojít k závislosti, boj se těžko vyhrává.

Při různých oslavách třeba jen symbolicky připít …

Další odpovědi
marci1

Alkohol je depresivum. Při a po jeho konzumaci se člověk cítí lépe, uvolní se, je veselejší. Druhý den už je to horší. Pití totiž ovlivňuje chemickou rovnováhu mozku a snižuje zároveň hladinu serotoninu. Ten je důležitý pro regulaci nálad a je zodpovědný za radostné pocity. Lidé, kteří už depresemi nebo úzkostmi trpí, sahají po alkoholu jako po prostředku pro uvolnění. To je však začarovaný kruh. Klesá výkonnost v práci, přibývají výkyvy nálad a projevy deprese.
Lidem připadá, že jim špatně funguje mozek, necítí se dobře. Doporučuje se více se hýbat, sportovat. Sport způsobuje podobné radostné pocity jako alkohol. 🙂

nyjono

Když pociťuješ druhý den úzkost, alkohol nepij. Nechápu otázku.
Alkohol přece pít nemusíš.
Alkohol se pije pro chuť. Já třeba úzkost nepociťuju.
Možná také záleží na množství. Proto se říká > všeho s mírou.