Avatar uživatele
Rule

Lze založit v České republice zcela novou obec?

Zdravíčko, kdysi jsem dostal od své třídní učitelky encyklopedii, kde byla spousta zajímavých témat a jedno z nich bylo založení vlastního státu. Rozhodl jsem se podobné téma použít v jedné ze svých prací avšak s poupraveným tématem a to založení nové obce zde na území republiky. Na internetu jsem našel a dočetl se pouze, že lze rozdělit již existující obec na dvě, když proběhne referendum a sežene se minimálně 999 dalších lidí, kteří budou pro rozdělení. Mě by však zajímalo zda to funguje stejně i v případě pokud se zastaví nějaká plocha sežene se 999 dalších lidí, kteří budou ochotni tam žít. Pokud se v tomto někdo vyzná a bude znát správnou odpověď, tak děkuji.

Upravil/a: Rule

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kura, fcoop, Tw!st, dubraro před 2716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Nelze postavit novou obec na zelené louce. Celá plocha státu je rozdělena na katastrální území jednotlivých obcí. Kde by si sehnal katastrální území pro novou obec? Podobný problém se před časem probíral v médiích v souvislosti s případným bouráním Horního Jiřetína a možnou výstavbou nové obce.

Jediná možnost je oddělení od již stávající obce.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kura

Lamalam, spousty a spousty půdy je zde vlastněno soukromými osobami. Ale máš pravdu v tom, že vždy v katastru nějaké obce. Ale. Jde tedy odkoupit katastrální území od obce ?

před 2716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

I půda v soukromém vlastnictví leží v katastru nějaké obce. Katastrální území nelze koupit nebo prodat.

před 2716 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek