autacek

Lze vůbec zásah na Národní třídě v 89. nazývat policejním masakrem, když vidíme policejní brutalitu dnes?

Ať již jen přihlédneme k dnešnímu vybavení zasahujících policistů i brutalitě a tvrdosti zákroků i použité techniky. A to nejen v zahraničí, ale i u nás. (a teď prosím odhlédněte od toho kdo byl kdy v právu a jestli si to zasloužil).

Nejlepší odpověď
aliendrone

Osobně bych to nazval policejní brutalita. Nikdo nezemřel, tak jakýpak masakr?

Další odpovědi
Drap

Vždy záleží na tom kdo to hodnotí a tz jakého úhlu pohledu se na konkretní věc dívá.

plebs

Můj starý strýcu má názor, když se soci-komunismu zřítil ve východním Německu, Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, tak hrdě a bojovně začali naši čecháčkové, mladoši, dědouškové i taťuldové řinčet nebezpečně dozickými klíči a proto dostali trochu mini obuš-obklad, aby měli solidní vstup, rovněž vzpomínku a základ na přechod do vynikajícího kapitalismu, kde bez lží a nenávistí je sociální spravedlnosti

dudu

Všimni si laskavě, že tehdy demonstranti „měli holé ruce“, maximálně v nich drželi květiny. Naproti tomu policejní hordy měly pendreky, helmy a štíty. Dnešní kverulanti si počínají jako divá zvěř a použití hrubé síly je často nezbytné.
Dodnes mně zní v uších volání mlácených studentů „tátové, kde jste“ a zato, že jsme váhali a vyčkávali se stydím.